Piyasada pek çok sahte Xiaomi kulaklık bulunmaktadır. Orjinaline göre oldukça uygun fiyata satılan bu kulaklıklara ilk bakıldıklarında sahte olduklarını anlamak ne yazık ki mümkün değildir. Xiaomi kulaklık orjinallik sorgulama için cihazın barkod numarasına ihtiyacınız vardır. Bu sayede cihazın gerçeği ile sahtesini ayırt edebilirsiniz.

Xiaomi Kulaklığın Orijinal Olduğunu Nasıl Anlarız?

Xiaomi Kulaklık Orjinallik Sorgulama

Xiaomi kulaklık orjinallik kontrolü için markanın web sitesinden yardım alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler sırayla şu şekildedir;

 • İlk olarak Xiaomi Orjinallik Sorgulama adresine girin.
 • Daha sonra kulaklık sorgulama için “Xiaomi Product Authentication” kısmına tıklayın.
 • “Please enter your 20 digit security code” kısmına etiketin üstünde yer alan kod numarasını yazın. Bu numarayı kulaklığın kutusunun arkasını kazıyarak ya da kulaklığın kulaklığın silikonlarını çıkararak görebilirsiniz.
 • “Please enter verification code” yazan yere 4 haneli doğrulama kodunu girin.
 • Son olarak “Verify” butonuna basın.

Sorgulamayı yaptığınızda eğer kulaklığınız orjinalse cihazın tam adı, özellikleri ve daha pek çok bilgi ekranda görüntülenecektir. Cihazın marka ve model bilgileri elinizdeki cihazla aynı ise ürün orjinaldir.

Xiaomi Bluetooth Kulaklık Orjinallik Sorgulama

Bluetooth kulaklıkların sahte olup olmadığını anlamak için yukarıda verdiğimiz yöntemi deneyebilirsiniz. Bunun dışında bazı ayrıntılara dikkat ederek de kulaklığın orjinalliğini kontrol edebilirsiniz. Bunlar şu şekildedir;

 • Xiaomi Bluetooth kulaklığın kılavuz kitabı orijinal cihazda oldukça kalındır. Sahte ürünlerde bu kitapçık ince olabilir.
 • Kutunun üzerinde yazan üretim tarihinin yazı fontu orijinal üründe eğik ve noktalı şekildedir.
 • Kulaklık silikonlarının altında numaralar ve yazılar varsa ürün orjinaldir, yoksa büyük ihtimalle sahtedir.
 • Orijinal kulaklıklarda silikon paketlerinde “other”, sahtelerde ise “cpe” yazar.
 • Xiaomi Bluetooth kulaklığın gerçeğinde şarj kutusu tam kapanır. Sahte ürünlerde kutu kapanırken zorlanmalar olabilir.
 • Kulaklığın şarj kutusunu ilk açarken karşılaştığınız jelatinde çok fazla yazı varsa orijinal olmayabilir.

Bu özelliklere bakarak elinizdeki Xiaomi airdost orjinallik sorgulama da yapabilirsiniz.

Xiaomi Kulaklık Seri No Sorgulama Nasıl Yapılır?

Xiaomi kulaklıklarda seri numarası kulaklığın faturasında ya da kulaklığın kutusunda yazar. Bu numarayı Xiaomi kulaklık orjinallik testi için sitede taratarak ya da numarayı elle girerek kulaklığın sahte olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Xiaomi Airdots Pro2 Orjinallik Sorgulama

Xiaomi Airdost Pro2 kulaklıklar yarım kulak içi kulaklıklardır. Ancak buna karşın oldukça iyi ses özelliğine sahiptirler. Bu modelin Çince değil Global sürümünü alırsanız daha iyi performansa kavuşabilirsiniz. Bunun nedeni Çince ürüne güncelleme yapmak daha zordur. Eğer güncelleme yapmadan kullanmayı düşünüyorsanız sesin daha kısık olacağını unutmayın.

Aldığınız kulaklığın orjinalliğini sorgulamak için markanın sitesini ziyaret edebilirsiniz. Yukarıda da dediğimiz gibi kulaklığın kutusuna bakarak ya da silikonlarını çıkararak gördüğünüz kodu siteye yazabilir ve sahte mi gerçek mi öğrenebilirsiniz.