Vodafone cihaz sorgulama için öncelikle puanınızı bilmeniz gerekir. Faturalı hattınız varsa, puanınız yeterliyse ve firmanın kampanya koşullarına uygunsanız hangi cihazı alacağınızı öğrenebilirsiniz.

VODAFONE CİHAZ PUANI NASIL ÖĞRENİLİR?

Vodafone cihaz puanı sorgulama yöntemleri şunlardır;

 1. Vodafone Yanımda uygulamasından
 2. Cep merkezlerinden ya da şubelerden
 3. Vodafone Müşteri Hizmetleri’nden
 4. Vodafone resmi internet sitesinden yapılır.

Vodafone web adresi dışında başka bir siteden puanınızı öğrenemezsiniz. Bu sitelerin Vodafone ile anlaşması yoktur. Bu nedenle kişisel bilgilerinizi hiçbir şekilde paylaşmayın.

Faturalı hat sahibi Vodafone aboneleri hatları üzerine telefon alabilmek için firmanın belirlediği şartlara uymalıdırlar.  Alınacak telefonun modeline ve fiyatına göre taksit seçenekleri değişebilir. Kredi kartı ile telefon satın alırken taksit sınırlandırması yapılır. Bunun yanı sıra faturalı hat ile alınacak telefonlarda da bazı taksit kısıtlamaları olabilir.

 1. VODAFONE FATURA CİHAZ SORGULAMA (VODAFONE YANIMDA UYGULAMASINDAN)

Vodafone Yanımda uygulamasını kullanarak pek çok işlem yapabilirsiniz. Bunlardan biri de hangi cihazı alabileceğinizi ve puanınızın hangi telefonlara yettiğini öğrenmektir.  Bunun için yapmanız gereken çok basittir.

 • Uygulamayı indirin.
 • Şifre oluşturun.
 • Uygulamaya giriş yapın.
 • “Cihaz Al” menüsünü açın. Bu ekranda puanınızı göremezsiniz ancak faturalı hattınızla hangi telefonları alabileceğinizi görebilirsiniz.
 • En yüksek fiyata göre filtreleme yaparsanız kaç puanınız olduğunu yaklaşık olarak bulabilirsiniz.

“Cihaz Al” menüsüne girdikten sonra ekranda hiçbir telefon görünmüyorsa bu durumda puanınız hiç yoktur ya da herhangi bir telefon almak için yeterli değildir.

Uygulamaya internet üzerinden de bağlanabilirsiniz. Telefonunuza tek kullanımlık bir şifre gönderilecektir. Böylece şifrenizi unutsanız dahi kolayca Vodafone Yanımda’yı açabilir puanınızı öğrenerek cihaz sorgulaması yapabilirsiniz.

ilgili makale: Türk Telekom cihaz sorgulama

 1. VODAFONE FATURA ÜZERİNE CİHAZ SORGULAMA (CEP MERKEZLERİ YA DA ŞUBELERDEN)

Vodafone kaç ayda cihaz alabilirim? Bunun için cep merkezlerine ya da şubelere gidebilirsiniz. Şubedeki görevliye telefon numaranızı vermeniz yeterlidir. Yetkili kişiler sizin için “Vodafone puana göre cihaz sorgulama” yaparak size detaylı bilgi verecektir.

Cep merkezlerinden ve şubelerden cihaz sorgulama dışında puanınız düşükse bunun nedenini öğrenebilir, puanınız yeterliyse hangi telefonları alabileceğinizi, taksitlendirme seçeneklerini ve diğer tüm detayları öğrenebilirsiniz. Şubedeki görevliye telefon numaranızı vermek yerine T.C. ile Vodafone puan sorgulama yapmasını da isteyebilirsiniz.

 1. VODAFONE FATURA ÜZERİNE CİHAZ SORGULAMA (MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYARAK)

Vodafone hangi telefon kaç puan diye merak ediyorsanız müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Bunun için başka hiçbir tuşa basmadan 542 numarasını tuşlayabilirsiniz. Yoğunluğa bağlı olarak birkaç saniye ya da birkaç dakika içinde yetkiliye bağlanabilir ve hiçbir ek bilgi vermenize gerek kalmadan puanınızla hangi telefonları alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Müşteri hizmetlerini aradığınızda satın almak istediğiniz telefonla ilgili olarak kaç taksit yapılabileceğini ve ödeme seçeneklerini de sorabilirsiniz. Vodafone taksitli telefon nasıl alınır? merak ediyorsanız bu sorunun da cevabını müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

 1. VODAFONE HATTIMA CİHAZ SORGULAMA (RESMİ İNTERNET SİTESİNDEN)

Vodafone resmi web adresinden Vodafone adıma kayıtlı cihaz sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler sırayla şu şekildedir;

 • Öncelikle online.vodafone.com.tr/yanimda/ adresine girin.
 • Daha sonra cep telefonu numaranız ve şifrenizle birlikte sisteme giriş yapın. Eğer şifrenizi unuttuysanız telefonunuzun mesaj bölümüne girerek “S” yazıp 7000’e gönderebilirsiniz. Gelen şifreyi ekrandaki yere yazın.
 • “Devam Et” butonuna basın.
 • Hesabınıza girdikten sonra “Cihaz Al” kısmından hangi cihazlara puanınızın yettiğini görebilirsiniz.

Bu yöntemleri kullanarak Vodafone faturaya ek telefon kaç ayda alınır? gibi soruların cevabını da öğrenebilirsiniz.

VODAFONE KAÇ PUANLA HANGİ TELEFON ALINIR?

Bunun için vodafone.com.tr/telefonlar/ adresine girdiğinizde telefonlar listelenecektir. Bu telefonlar markalarına göre şu şekildedir;

Xiaomi

Samsung

Casper

Oppo

Tecno

Apple

General Mobile

Diğer markalar

Redmi 10

Galaxy A12

Via E30

A16

Pova

iPhone 11

GM21

P13 Blue 2022 Reeder

Redmi Note 10s

Galaxy A02, A52

Via E4

A55

Spark 6 GO

iPhone SE

GM21 Plus

L7 TCL

Redmi 9C

M12, M32

Via G5

A74

Camon 16

iPhone 12

GM21 Pro

50 Honor

Redmi 9T

Galaxy S21 FE

Via F20

 

Spark 7Pro

iPhone 13

 

9 5G OnePlus

Redmi Note 10 5G

Galaxy M22, A22, A72

Via S

 

Spark 7T

iPhone 13

Pro

 

Nova 9 Huawei

POCO X3 Pro 8GB

Galaxy A03s

 

 

 

iPhone 13 Pro Max

 

Y11S Vivo

POCO X3 Pro 6GB

Galaxy Z Flip3 5G

 

 

 

iPhone 13 Mini

 

20SE TCL

POCO M3 PRO 5G

Galaxy Z Fold3 5G

 

 

 

iPhone 12 Pro

 

Y21S Vivo

 

Galaxy S21 Ultra

 

 

 

iPhone 12 Pro Max

 

Nova 8i Huawei

 

Galaxy S20FE

 

 

 

iPhone 12 mini

 

P13 Blue Max Pro Reeder

 

Galaxy S21

 

 

 

 

 

 

 

Galaxy S21 Plus

 

 

 

 

 

 

 

Galaxy A02s

 

 

 

 

 

 

 

Galaxy Note 20 Ultra

 

 

 

 

 

 

Vodafone telefon almak için puan sorgulama yapmadan önce hesabınıza giriş yaptığınızda bu telefonlardan hangileri ekranınızda görünüyorsa o telefona puanınız yetiyor demektir.