Turkcell müşterileri fatura sorgulamalarını 5 farklı şekilde yapabilirler. Bunlar;

 1. SMS (2222 servisi ile)
 2. Turkcell’in web sitesine girerek (Online İşlemler)
 3. Telefonla arayarak (532’yi tuşlayarak)
 4. Uygulamadan (Wap İşlem Merkezi)
 5. Sesli Yanıt Sistemi (Fatura Cepte Servisi)

1. TURKCELL FATURA SORGULAMA SMS

Turkcell fatura sorgulama mesaj numarası 2222 kısa mesaj servisidir. Turkcell müşterileri bu kısa mesaj mesaj servisini kullanarak Türkcell fatura sorgulama yapabilirler. Güncel fatura bilgilerini öğrenmek için “GUNCEL FATURA”, fatura sorgulaması için “FATURA”, Turkcell fatura detayı sorgulama içinse “FATURA DETAY” yazarak 2222’ye gönderilmesi yeterlidir.

2222 kısa mesaj servisi ile fatura bilgileri ve kullanımları kolayca takip edilebilir. Oldukça hızlı ve pratik bir şekilde o ana kadar yapılan harcamaların güncel miktarları öğrenilebilir. Fatura sorgulama servisi sayesinde ödenmemiş fatura miktarlarınızı, son ödediğiniz faturanın tutarını ve fatura kesim tarihlerini görüntüleyebilirsiniz.

Turkcell fatura sorgulama ücretli mi? Turkcell SMS fatura servisi ücretli değildir. Servisin kullanımı için abonelerden ücret alınmamaktadır.

2. WEB SİTESİNE GİREREK TURKCELL FATURA SORGULAMA

Türkcell fatura sorgula

Turkcell’in internet sitesine girerek de güncel fatura bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekildedir;

 • Öncelikle Turkcel Fatura Sorgulama adresine girin.
 • "GSM numarası ile" ya da "Ad soyadı ile" sorgulama seçeneklerinden birine tıklayın.
 • Yaptığınız sorgulama tercihine göre başına 0 (sıfır) koymadan cep telefonu numaranızı ya da isim ve soy isim bilgilerinizi girin.
 • 7 haneli güvenlik kodunu da yazın ve “Fatura Borcumu Sorgula” butonuna basın.

Turkcel fatura sorgula

Arama sonucunda o ayki faturanızın ne kadar olduğunu, önceden ödememiş olduğunuz bir fatura varsa tutarının ne kadar olduğunu ve en son hangi tarihe kadar ödeme yapabileceğinizi görebilirsiniz.

3. TELEFONLA TURKCELL FATURA SORGULAMA

Turkcell güncel fatura sorgulaması arayarak da yapılabilir. Bunun için kullanabileceğiniz Turkcell fatura sorgulama numarası 0 532 532 00 00 hattıdır. Turkcell hattınız yoksa ve bir başkası adına sorgulama yapacaksanız bu numarayı tuşlayarak bilgi alabilirsiniz. Aynı şekilde sabit hatlardan yapılan aramalarda da Turkcell müşteri hizmetleri numarası aranabilir. Turkcell aboneleri ise yalnızca 532 numaralarını tuşlayarak çok kısa bir sürede fatura detaylarına ulaşabilirler.

4. MOBİL UYGULAMA İLE TURKCELL FATURA ÖĞRENME (WAP İŞLEM MERKEZİ)

Turkcell mobil uygulamasını açtıktan sonra adresine girin. WAP İşlem Merkezi'ni açtıktan sonra "Fatura"sekmesinden Turkcell fatura sorgulama detaylı bir şekilde yapabilirsiniz.

5. SESLİ YANIT SİSTEMİ İLE TURKCELL FATURASI ÖĞRENME

Son aya ait fatura bilgilerinizi öğrenmek için Fatura Cepte Servisi'ni kullanabilirsiniz. Bunun için 7578888 Fatura Cepte Servisi'ni ücretsiz arayabilir ve faturanızda yazan son ödeme tarihini söyleyerek bilgi alabilirsiniz.

TURKCELL FATURA SORGULAMA KKTC

KKTC Turkcell fatura sorgula

Kuzey Kıbrıs'ta yaşayan kişiler Turkcell faturalarının ne kadar olduğunu öğrenmek için şu yolu takip edebilirler;

 • Öncelikle Turkcell fatura sorgulama KKTC adresine girin.
 • Daha sonra ekrandaki kutucuğa telefon numaranızı yazın.
 • "Fatura Borcumu Sorgula" butonuna basın.

TURKCELL FATURA AŞIMI SORGULAMA

Faturalı hat sahibi aboneler fatura aşımı yapıp yapmadıklarını öğrenmek için turkcell.com.tr adresine giriş hesaplarına giriş yapmalıdırlar. Ardından önce İşlem Merkezi sekmesini sonra da Faturalarım seçeneğine tıkladıklarında belgenin özetini görebilirler. Kullanım detayları için satırın sağ kısmında yer alan sarı butona basılması yeterlidir. Böylece faturanın ne kadar aşıldığı, ne kadar ödeme yapılması gerektiği ya da aşım miktarının ne zaman yapıldığı gibi bilgiler öğrenilebilir.

Sonuç olarak Turkcell hattınıza ait fatura bilgilerini SMS ile, internet sitesini kullanarak ya da müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.