Turkcell Fatura Sorgulama

Turkcell müşterileri fatura sorgulamalarını 3 farklı şekilde yapabilirler. Bunlar;

  • SMS (2200 servisi ile)
  • Turkcell’in web sitesine girerek
  • Telefonla arayarak (532’yi tuşlayarak)

TURKCELL FATURA SORGULAMA SMS

Turkcell müşterileri fatura bilgilerini sorgulamak için 2200 kısa mesaj servisini kullanabilirler. Güncel fatura bilgilerini öğrenmek için “GUNCEL FATURA”, fatura sorgulaması için “FATURA”, faturaya ait kullanım detayları içinse “FATURA DETAY” yazarak 2200’a gönderilmesi yeterlidir.

2200 kısa mesaj servisi ile fatura bilgileri ve kullanımları kolayca takip edilebilir. Oldukça hızlı ve pratik bir şekilde o ana kadar yapılan harcamaların güncel miktarları öğrenilebilir. Fatura sorgulama servisi sayesinde ödenmemiş fatura miktarlarınızı, son ödediğiniz faturanın tutarını ve fatura kesim tarihlerini görüntüleyebilirsiniz. Servisin kullanım ücreti sorgulama başına 2,50 TL’dir.

Turkcell fatura sorgulama 2222 kısa mesaj servisi kullanılarak da öğrenilebilir. Turkcell müşterileri son aya ait fatura tutarlarını öğrenmek için “FATURA” yazarak 2222 kısa mesaj servisine gönderebilirler.

WEB SİTESİNE GİREREK TURKCELL FATURA SORGULAMA

Turkcell’in internet sitesine girerek de güncel fatura bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekildedir;

  • Öncelikle turkcell.com.tr adresine girin.
  • Ardından sağ üstte yer alan menüden “Hızlı İşlemler” sekmesine tıklayın.
  • “Fatura Sorgula / Öde” seçeneğine basın.
  • Kimlik numaranızı yazın.
  • GSM numarası ile ya da ad soyadı ile sorgulama seçeneklerinden birine tıklayın.
  • Yaptığınız sorgulama tercihine göre başına 0 (sıfır) koymadan cep telefonu numaranızı ya da isim ve soy isim bilgilerinizi girin.
  • 7 haneli güvenlik kodunu da yazın ve “Sorgula” butonuna basın.

Arama sonucunda o ayki faturanızın ne kadar olduğunu, önceden ödememiş olduğunuz bir fatura varsa tutarının ne kadar olduğunu ve en son hangi tarihe kadar ödeme yapabileceğinizi görebilirsiniz.

TELEFONLA TURKCELL FATURA SORGULAMA

Turkcell fatura sorgulaması arayarak da yapılabilir. Bunun için kullanabileceğiniz Turkcell fatura sorgulama numarası 0 532 532 00 00 hattıdır. Turkcell hattınız yoksa ve bir başkası adına sorgulama yapacaksanız bu numarayı tuşlayarak bilgi alabilirsiniz. Aynı şekilde sabit hatlardan yapılan aramalarda da Turkcell müşteri hizmetleri numarası aranabilir. Turkcell aboneleri ise yalnızca 532 numaralarını tuşlayarak çok kısa bir sürede fatura detaylarına ulaşabilirler.

TURKCELL FATURA AŞIMI SORGULAMA

Faturalı hat sahibi aboneler fatura aşımı yapıp yapmadıklarını öğrenmek için turkcell.com.tr adresine giriş hesaplarına giriş yapmalıdırlar. Ardından önce İşlem Merkezi sekmesini sonra da Faturalarım seçeneğine tıkladıklarında belgenin özetini görebilirler. Kullanım detayları için satırın sağ kısmında yer alan sarı butona basılması yeterlidir. Böylece faturanın ne kadar aşıldığı, ne kadar ödeme yapılması gerektiği ya da aşım miktarının ne zaman yapıldığı gibi bilgiler öğrenilebilir.

Sonuç olarak Turkcell hattınıza ait fatura bilgilerini SMS ile, internet sitesini kullanarak ya da müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.