Turkcell cihaz puan öğrenme 3 farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlar şu şekildedir;

  1. Turkcell bayileri
  2. Dijital Operatör uygulaması
  3. Müşteri hizmetleri

Türkcell Cihaz Puan Sorgulama

TURKCELL CİHAZ ALMAK İÇİN PUAN SORGULAMA (TURKCELL BAYİLERİ)

Cihaz almak için kaç puan lazım? Bunu öğrenmek için Turkcell iletişim merkezlerine ve Turkcell satış noktalarına gidebilirsiniz. Bayideki görevliye kimlik numaranızı ya da hat numaranızı söyleyerek kısa süre içinde puanınızı öğrenebilirsiniz. Görevli size hem puanınızın ne kadar olduğunu hem de bu puanla hangi cihazları satın alabileceğinizi söyleyecektir.

Puanınız yeterliyse faturalı tarifenize ek cihaz satın alabilirsiniz.

İlgili makale: Türk telekom için puan sorgulama nasıl yapılır? https://sorgulamauzmani.com/turk-telekom-puan-sorgulama öğrenin.

TURKCELL CİHAZ ALMAK İÇİN PUAN ÖĞRENME (DİJİTAL OPERATÖR)

Turkcell kontratlı cihaz puan sorgulama için Dijital Operatör uygulamasını kullanabilirsiniz. İnternetten Turkcell puan sorgulama için yapmanız gerekenler sırayla şu şekildedir;

  • Öncelikle Dijital Operatör uygulamasını cihazınızın kullandığı işletim sistemine göre Play Store’dan ya da App Store’dan indirin.
  • Uygulamayı indirdikten sonra uygulamaya giriş yapmalısınız. Bunun için bir şifre almalısınız.
  • Şifre aldıktan sonra telefon numaranız ve şifrenizle birlikte uygulamaya giriş yapın.
  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra tarife detaylarınızı, tarife değişikliklerinizi, taahhüt bilgilerinizi, telefon kampanyalarını, akıllı cihaz satışı bilgilerini, dijital servis aboneliklerini, abonelik iptali seçeneklerini, paket bilgisi detaylarını ve kalan paket detaylarını öğrenebilirsiniz.
  • Dijital Operatör uygulamasından puanınızı öğrenmek için “Kampanyalar” bölümüne girin.
  • Bu bölümde alabileceğiniz cihazlar listelenecektir. Filtreleme yaparsanız puanınızın yettiği telefonlara bakarak yaklaşık olarak puanınızı öğrenebilirsiniz.

Puanınız yüksekse sadece telefon değil Turkcell üzerinden sunulan elektronik ürünleri de satın alabilirsiniz. Üstelik bu ürünleri faturanıza yansıyacak şekilde taksitlendirebilir ve ödemelerini daha rahat yapabilirsiniz.

TURKCELL CİHAZ PUAN ÖĞRENME (MÜŞTERİ HİZMETLERİ)

Turkcell cihaz puan nasıl öğrenilir? Bunun için en çok kullanılan yöntemlerden biri müşteri hizmetlerini aramaktır. Telefonunuzdan başka hiçbir tuşa basmadan 532’yi arayarak Turkcell cihaz puanları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Faturalı hattınız üzerinden cihaz satın almak için 532’yi aradığınızda kişisel bilgilerinizi paylaşmanıza gerek kalmadan kısa süre içinde puanınızı öğrenirsiniz. Puan öğrenmenin yanı sıra hangi cihazlara puanınızın yettiğini ve bu puanla hangi ürünleri satın alabileceğinizi de öğrenirsiniz. Eğer o an satın almak isterseniz alışverişinizi çağrı merkezi üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Çağrı merkezi üzerinden faturalı hattınız üzerine cihaz satın alınca, cihaz kargo ile teslim edilir. Dilerseniz puan sorgulamayı müşteri hizmetlerinden yapıp cihaz satın almayı Turkcell bayilerinden de yapabilirsiniz.

TURKCELL CİHAZ PUAN SORGULAMA SMS

Turkcell cihaz puanı SMS ile öğrenilememektedir. Faturaya ek taksit seçeneğiyle cihaz satın almak isteyenler Turkcell mağazalarına gitmeden SMS ile sorgulama yapamazlar. Bunun yerine Dijital Operatör uygulamasını kullanabilirler ya da müşteri hizmetlerini arayabilirler.

TURKCELL TELEFON ALMAK İÇİN KAÇ AY GEREKİR?

Turkcell akıllı telefon puanınız yükseldikçe ve siz daha çok biriktirdikçe satın alabileceğiniz cihazların markası ve modeli de yükselecektir. Şu anki puanınız düşük modelli bir cihaza yetiyor olabilir. Bu durumda hiç beklemenize gerek kalmadan faturanıza ek taksitlendirmeler yaptırarak istediğiniz cihazı satın alabilirsiniz. Ancak almak istediğiniz telefon yüksek modelse ve puanınız henüz buna uygun değilse bir süre beklemeniz gerekir. Bu süre her abonede farklılık göstermektedir, bu nedenle net bir şey söylememiz mümkün değildir.

Turkcell cihaz kampanyası puan sorgulama yaptığınızda alabileceğiniz telefonların modellerine ve markalarına bakarak tahmini bir değer bulabilirsiniz. Burada önemli olan faturalı bir hatta sahip olmanız ve ödemelerinizi aksatmadan yapıyor olmanızdır.

Sonuç olarak Turkcell cihaz puan sorgulamayı internet üzerinden, telefonla ya da şubeye giderek çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Hangi cihaz için ne kadar puan gerektiğini, sizin kaç puanlık cihazları alabileceğinizi ve diğer pek çok bilgiyi bu üç yöntemi kullanarak öğrenebilirsiniz.