Türk Telekom puan sorgulama nasıl yapılır? TürkTelekom puan sorgulaması 3 farklı şekilde yapılabilir. Bunlar;

 • SMS
 • Türk Telekom bayileri
 • Türk Telekom Müşteri Hizmetleri

Türk Telekom puan sorgulama

TÜRK TELEKOM PUAN SORGULAMA SMS

SMS ile Türk Telekom puanını öğrenmek için 1122 kısa mesaj servisini kullanabilirsiniz. Bunun için;

 • “T.C. kimlik numarası (boşluk) doğum yılı” yazıp 1122’ye mesaj atmanız yeterlidir.

SMS göndererek Türk Telekom puan sorgulaması örnek: “12345678910 1992” şeklindedir.

Türk Telekom puanla telefon almak için herhangi bir olumsuzluk yaşamamak için puanınızı bilmeniz gerekir. Puanınızın yeterli düzeyde olması için faturalarınızı düzenli olarak ödemeniz gerekmektedir. Krediniz ne kadar yüksekse cihaz almanız o kadar kolaylaşacaktır.

BAYİDEN TÜRK TELEKOM PUAN ÖĞRENME

Türk Telekom bayilerine giderek faturalı hattınızın genel durumu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Ne kadar puanınızın biriktiğini ve bu puanla hangi telefonları satın alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Faturalarınızı düzenli olarak ödüyorsanız birikmiş puanlarınızın ne kadar olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Eğer faturalarınızı zamanında ödemiyorsanız ve ödemelerinizi aksatıyorsanız puanınız düşük olacaktır. Bunu öğrenmenin bir yolu Türk Telekom bayilerine gitmektir.

Türk Telekom bayilerine gittiğinizde oradaki görevliye kimlik numaranızı vererek hattınızın durumunu sorgulatabilirsiniz. Eğer puanınız yeterliyse bütçenize en uygun telefonu indirimli olarak satın alabilirsiniz. Bazı durumlarda Türk Telekom puan durumu yeterliyse peşinat vermeye gerek kalmadan telefon almanız mümkün olabiliyor.

TÜRK TELEKOM PUAN SORGULAMA TELEFON

Puanlarını merak eden Türk Telekom abonelerini n en çok kullandığı yöntem müşteri hizmetleri ile iletişime geçmektir. Türk Telekom müşteri hizmetleri hattı 444 14 44 numarasıdır. Bu numarayı arayıp telefon alabilmek için ne kadar puana ihtiyacınız olduğunu ve sizin ne kadar puanınız olduğunu kısa sürede öğrenmeniz mümkündür.

Müşteri hizmetlerini aradığınızda yalnızca puanınızı öğrenmekle kalmaz aynı zamanda çağrı merkezi aracılığıyla telefon alımı da yapabilirsiniz. Çağrı merkezi kanalıyla satın aldığınız telefon belirttiğiniz adrese gönderilir.

Türk Telekom müşteri hizmetlerini aradığınızda sesli yanıt sistemi yoluyla hızlıca müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Bunun için sisteme net bir şekilde “Türk Telekom Cihaz Kampanyaları” demelisiniz. Sistem sizi müşteri temsilcisine yönlendirir. Müşteri temsilcisi ile görüşürken puanınızla birlikte alabileceğiniz telefonları da öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Cihaz Sorgulama

TÜRK TELEKOM PUAN ÖĞRENME ONLİNE İŞLEMLER

Online İşlemler yoluyla puanınızı öğrenemezsiniz. Ancak bu yolla satın almak istediğiniz telefona puanınızın yetip yetmeyeceğini görebilirsiniz. İkisi aynı şey değildir, bu nedenle Online İşlemler’i bir sorgulama yöntemi olarak eklemedik.

TÜRK TELEKOM PUAN SORGULAMA 2022

Faturalı hat kullanan Türk Telekom aboneleri puan sistemi sayesinde, firmanın kampanyaya dahil ettiği akıllı telefonları indirimli olarak satın alabilirler. Kampanyaya katılmak son derece basittir. Aslında bunun için hiçbir işlem yapmaya gerek yoktur, yalnızca puanınızın yeterli olması gerekir.

Eğer faturalı hat kullanıyorsanız ve Türk Telekom abonesi iseniz puanınızın yetmesi halinde kampanyadan faydalanabilirsiniz.  Bu kampanyadan sadece faturalı hat sahibi Türk Telekom müşterileri yararlanabilir.

TÜRK TELEKOM PUANIM NE ZAMAN YÜKSELİR?

Türk Telekom puan yükseltme ya da indirme işlemleri her 4 ay – 6 ay arasında yapılır. Bu süre içerisinde faturalarınızı aksatmadan ve son ödeme tarihi geçmeden öderseniz puanınız düzenli olarak artar. Ancak fatura ödemelerinizi son ödeme tarihi geçtikten sonra yapıyorsanız, geç ödemeler nedeniyle puanınızın düşmesi kaçınılmazdır.

Puanınız düşünce tekrar yükseltmek ve Türk Telekom puan ile telefon alma için düzenli fatura ödemesi yapmanız gerekir. Böylece puanınız artar ve bütçeniz dahilinde kampanyada sunulan akıllı telefonlardan bir tanesini satın alabilirsiniz.

TÜRK TELEKOM PUAN YÜKSELTME

Türk Telekom puan biriktirme ve yükseltmek için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır. Bunların başında şunlar gelir;

 • Öncelikle hattınız faturalı olmalıdır. Faturalı tarifeye geçtiğiniz anda puan bakiye durumunuz işlemeye başlar.
 • Faturalı hatta geçtikten minimum 4 ya da 6 ay sonra puanlar birikir.
 • Puanlar birikmeye en alt seviyeden başlar.
 • Her ay yaptığınız düzenli ödemeler sayesinde puanınız yükselir.
 • Düzensiz ödeme yaparsanız puan limitiniz azalır.
 • Faturalarınızı düzenli ödemek için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Böylece tüm faturalarınızı zamanı geçmeden ödeyebilir ve puanınızı artırabilirsiniz.
 • Birden çok faturalı hatta sahip olursanız puanınızı daha hızlı yükseltebilirsiniz.

Sonuç olarak Türk Telekom puanınız yeterliyse peşin olarak ya da fiyatı faturanıza yansıyacak şekilde akıllı telefon ya da tablet gibi elektronik cihazlar satın alabilirsiniz. Düzenli fatura ödeme koşuluyla istediğiniz cihaza uygun fiyata Türk Telekom üzerinden ulaşabilirsiniz. Ne kadar çok puanınız varsa alabileceğiniz telefonun modeli ve özellikleri o kadar yüksek ve iyi olacaktır.