Türk Telekom Fatura Sorgulama

Türk Telekom hattını kullanan aboneler fatura sorgulamalarını 3 farklı şekilde yapabilirler. Bunlar;

  • İnternet sitesi
  • SMS (5555 kısa mesaj servisi)
  • Çağrı merkezi telefonu

İNTERNETTEN TÜRK TELEKOM FATURA SORGULAMA

İnternet üzerinden Türk Telekom faturanız hakkında bilgi almak için sırayla şunları yapmanız gerekir;

  • Öncelikle turktelekom.com.tr sitesine girin.
  • Ardından üst menünün en sağında bulunan “Online İşlemler” bağlantısına tıklayın.
  • Bireysel ya da Kurumsal seçiminizi yapın.
  • Bireysel müşteri iseniz cep telefonu numaranız, T. C. Kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz.
  • Kurumsal müşteri iseniz mobil, internet, iş telefonu ya da televizyon seçeneklerinden birini tıklamanız gerekir. Burada da cep telefonu, kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme giriş yapmanız gerekir.

Sisteme giriş yaptıktan sonra fatura bilgileri kısmına geldiğinizde faturanıza ait detayları görebilirsiniz. Konuştuğunuz dakikalar, gönderdiğiniz kısa mesaj adedi ve ne kadar internet harcaması yaptığınız gibi ayrıntıları internet üzerinden görebilirsiniz.

TÜRK TELEKOM FATURA SORGULAMA SMS

Kısa mesajla Türk Telekom faturanız hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz servis 5555’tir. Güncel fatura bilgilerinizi öğrenmek için telefonunuzdan mesajlar bölümüne girin. Ardından “GUNCEL” yazıp 5555’e gönderin. Servisin kullanım ücreti aynı ay içinde gönderilen ilk ve ikinci bilgi mesajları için 0,99 TL’dir. Aynı ay içinde yapılan diğer sorgulamalar için ücret alınmaz.

Türk Telekom Fatura Sorgulama Kodu

Fatura bilgilerinizi kod yazarak öğrenmek için *100# (yıldız 100 kare) tuşlarına basın. Telefonunuza gönderilen mesajda son birkaç günlük olan ve henüz faturaya dahil edilmemiş kullanım tutarlarınız görüntülenir.

TÜRK TELEKOM FATURA SORGULAMA TELEFONU

Türk Telekom fatura sorgulama numarası 444 14 44 numaralı çağrı merkezi hattıdır. Bu numarayı 7/24 arayabilir ve günün istediğiniz saatinde faturanızla ilgili merak ettiklerinizi sorarak bilgi alabilirsiniz.

TÜRK TELEKOM FATURA AŞIMI SORGULAMA

Paketinizi aştığınızda genellikle bir uyarı bildirimi alırsınız. Ancak bu bildirimi gözden kaçırırsanız ya da böyle bir bildirim geldiğini unutursanız yukarıda saydığımız yöntemlerle sorgulama yapabilirsiniz. Türk Telekom’un resmi web sitesine girebilir, 5555 kısa mesaj servisini kullanabilir ya da çağrı merkezi numarasını arayabilirsiniz.

Böylece aşım miktarınız olup olmadığını öğrenebilir ya da ne paketinizi ne kadar kullandığınızı görebilirsiniz.

Sonuç olarak faturalı hat kullanan Türk Telekom aboneleri internetten, SMS ile ya da telefonla faturaları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirler. Ücretsiz olarak bilgi alınabilecek tek seçenek turktelekom.com.tr adresidir. Diğer seçeneklerde dakika başına ya da mesaj başına ücret alınmaktadır.