The Ordinary; nemlendirici, hyluronic serum, peeling, hücre yenileyici, saç bakımı ve anti-aging gibi cilt bakım ürünleri üreten bir firmadır. İnternet üzerinden ya da mağazalardan satın aldığınız The Ordinary ürünlerinin sahte olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

The Ordinary Orjinallik Sorgulama

The Ordinary Ürünlerinin Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Özellikle son dönemlerde The Ordinary markalı kozmetik ürünler oldukça popülerleşmeye başladı. Eğer siz de “The Ordinary ürünüm orijinal mi?” diye merak ediyorsanız bunun için yapabilecekleriniz şunlardır;

  • net gibi bir internet sitesinden ürünün barkodunu sorgulamak
  • Satın aldığınız mağazaya giderek bilgi almak

İnternet üzerinden The Ordinary orjinallik sorgulama

The Ordinary orijinal sitesi, Deciem isimli firmanın sitesidir. Deciem firması The Ordinary markası dahil pek çok ürünü bünyesinde barındırmaktadır. Eğer elinizdeki ürünü bu firmanın internet sitesinden satın aldıysanız sahte olma olasılığı yoktur. Ancak online alışveriş sitelerinden ya da kozmetik ürünlerin satışını yapan herhangi bir mağazadan satın aldıysanız bu durumda ürünün sahteliği söz konusu olabilir.

The Ordinary orijinal mi değil mi?” öğrenmek için checkcosmetic.net sitesinden faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şunlardır;

  • Öncelikle checkcosmetic.net sitesine girin.
  • Daha sonra sol kısımdaki “Select Brand” kısmından T harfine basın ve The Ordinary markasını bulun.
  • “Enter Code” kısmına batch numarasını yazın.
  • “Calculate” butonuna basın.

Böylece ürünle ilgili pek çok detaya erişim sağlayabilirsiniz.

The Ordinary Batch Code Nerede Yazar?

The Ordinary batch code ürünün ambalajında yazar. Genellikle birincil ambalaj olarak bilinen tüpte, kavanozda ya da şişede batch kod yazar. Ancak eğer ürünün boyutu çok küçükse ve batch kodun basılması için yeterli yer yoksa bu durumda ikincil ambalaj olarak tanımlanan karton kutuda batch kode yazar.

Tüpün alt kısmındaki kıvrım yerinde, kavanozun en altında ya da şişeninde batch kodu yazabilir. Bunun için belirlenmiş bir standart yer yoktur. Ürünün her tarafını dikkatlice incelediğinizde bu kodu görebilmeniz gerekir. Eğer böyle bir kod şişede, kavanozda, tüpte ya da kutuda yoksa bu durumda ürünün sahteliğini düşünebilirsiniz.

The Ordinary Orjinallik Batch Code İle Anlaşılır Mı?

Üretici firma bilgilerini batch code listeleme sitelerinde vermişse üretimle alakalı pek çok bilgiye bu siteler yoluyla ulaşılabilir. Ancak firma bu bilgileri paylaşmamışsa ve erişilmesine izin vermemişse herhangi bir sorguda üretimle ilgili bilgilere ulaşmanız mümkün değildir. The Ordinary markası için de durum farklı değildir.

Sonuç olarak The Ordinary markalı aldığınız temizleyici, C vitamini ürünleri, retinoidler, güçlü asitler, antioksidanlar, hidratörler, yağlar ve diğer kozmetik ürünlerin sahteliğini sorgulamak için internetten arama yapabilir ya da ürünü aldığınız mağazanın yetkilisiyle iletişime geçebilirsiniz.