Superonline Kota Sorgulama

Ülkemizde en çok tercih edilen internet servisi sağlayıcı firmalarından biri olan Superonline, kullanıcılarına, kota sorgulama dahilinde birden fazla işlem seçeneği sunmaktadır.

Peki, Superonline kota sorgulama işlemi nasıl yapılır?

SMS İLE SUPERONLİNE KOTA SORGULAMA İŞLEMİ

Superonline’da müşteri kaydı olan her kullanıcı, SMS ile kota sorgulama işlemi gerçekleştirebilmektedir. SMS ile Süperonline kota öğrenme işlemi yapabilmek için; Büyük harflerle “KOTA” yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra, müşteri numaranızı girin ve yazmış olduğunuz bu mesajı “2220” numaralı Superonline merkez hattına gönderin. Örnek mesaj: KOTA 13579.

SUPERONLİNE İNTERNET HİZMETLERİ ÜZERİNDEN KOTA SORGULAMA

Superonline kota sorgulama işlemi yapabileceğiniz bir diğer alternatif seçenek ise Superonline hizmet merkezidir. Superonline internet hizmetleri üzerinden kota sorgulama işlemi gerçekleştirmek için ilk olarak, superonline.net sağlayıcı firmanın resmi internet sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra, müşteri numaranız veya TC kimlik numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Daha sonra, karşınıza çıkacak olan Superonline kota sorgulama bölümü üzerinden işlem gerçekleştirebilirsiniz. 

SUPERONLİNE MOBİL UYGULAMA ÜZERİNDEN KOTA ÖĞRENME

Superonline firması, SMS ve internet hizmetlerinin yanı sıra, müşterilerinin mobil uygulama üzerinden de kota sorgulama işlemi yapmasına olanak sağlamaktadır. Superonline mobil uygulama üzerinden kota sorgulama işlemi yapabilmek için ilk olarak Superonline mobil uygulamasını cihazınıza indirmeniz gerekmektedir. Daha sonra, uygulamanın menü seçenekleri arasından seçim yaparak Superonline kota sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Üstelik bu uygulama sayesinde, kotanızın bitmesine kısa bir süre kala bildirim mesajı alabilirsiniz. Böylelikle, kota aşım derdi yaşamamış olursunuz.

KOTA AŞIMI NE ANLAMA GELİR?

Superonline kullanıcıları, kota aşımı durumunda ekstra bir fatura ödeme işlemine tabi tutulabilir. Superonline firmasının ev ve mobil internet paketlerinin bir kısmı sınırsızken, bir kısmı da kotalı internettir. Sınırsız (kotasız) internet paketi kullanan kişiler, kota aşım sorunu yaşamazlar.

KOTA AŞIMI YAŞAMAMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Superonline kullanıcıları, dikkat edecekleri bazı önemli noktalar ile mevcut internet kotalarının kullanım sürelerini uzatabilirler. Kota aşımı yaşamamak için izlediğiniz videoların kalitesini düşürmek, kullanmış olduğunuz kota dahilinde ciddi anlamda tasarruf etmenizi sağlayacaktır.