Quick Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Quick Sigorta’dan hasar dosya sorgulamak için iki seçeneğiniz vardır. Bunlardan biri internet üzerinden diğeri ise telefonla sorgulamadır.

QUİCK SİGORTA ONLİNE HASAR DOSYA SORGULAMA

Öncelikle Quick Sigorta’nın web adresi olan quicksigorta.com bağlantısına tıklayın. Ardından üst menüden “Hasar Yardım” sekmesine gelin. Açılır pencereden “Dosya Sorgulama” bağlantısına tıklayın. Karşınıza gelen ekrandaki kutucuklara hasar dosya numaranızı, aracınızın plakasını ve kimlik numaranızı girin. Daha sonra “Sorgula” butonuna basın ve bekleyin. Birkaç saniye içinde aracınızın tüm hasar detayları ekranınıza gelecektir.

Quick Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Kısaca Sorgulama Adımları:

  1. quicksigorta.com sitesine gidin,
  2. Hasar Yardım menüsü,
  3. Dosya Sorgulama,
  4. hasar dosya numaranızı, aracınızın plakasını ve kimlik numaranızı girin,
  5. Sorgulama

QUİCK SİGORTA TELEFONLA HASAR DOSYA SORGULAMA

Quick Sigorta müşteri hizmetleri numarası olan 0850 755 1 755 numaralı hattı arayarak sorgulama yapabilirsiniz. Bu numara aynı zamanda Quick Sigorta iletişim ve hasar bildirim hattıdır.

QUİCK SİGORTA POLİÇE SORGULAMA

Poliçe bilgilerinizle ilgili merak ettiğiniz her şeyi öğrenmek için hemen üstteki quicksigorta.com bağlantısına gelin. Üst menüden “Online İşlemler” sekmesine gelin. “Üye İşlemleri” kısmından “Poliçelerim” bölümüne tıklayın. Açılan ekranda sizden sisteme giriş yapmanız istenecektir. Önceden üye olmadıysanız “Kayıt Ol” kısmına gelin ve formdaki bilgileri doldurun. Bunun için adınızı, soyadınızı, e-posta adresinizi ve sisteme giriş yapabilmek için belirlemiş olduğunuz şifreyi iki kez girmeniz istenir. Bu adımları tamamladıktan sonra “Kayıt Ol” butonuna tıklayın.

E-posta adresinize üyelik işlemlerinizi tamamlamanız için bir aktivasyon maili gelecektir. Maildeki bağlantıya tıklayarak üyeliğinizi aktifleştirin. Son olarak sisteme giriş yapın ve poliçe sorgulaması yapmak için plakanızı aralarda boşluk olmayacak şekilde girin. “Sorgula” butonuna bastığınızda poliçenizle ilgili tüm detayları görüntüleyebilirsiniz.

QUİCK SİGORTA HASAR İHBAR

Anasayfa bağlantısı olan quicksigorta.com adresine girin. Ana menüden “Hasar Yardım” sekmesine tıklayın, “Hasar Bildir” sekmesini açın. Karşınıza gelen ekranda hasar ihbarını kimin yaptığını ve sigorta türünü seçmeniz gerekir. Bunun için ya “Quick Sigorta Müşterisiyim”, ya “İhbarı Yapan Anlaşmalı Servisim” ya da “Sigortalınız Tarafından Hasar Verilen Kişiyim” seçeneklerinden size uygun olanını seçin.

  • Quick Sigorta Müşterisiyim bağlantısına tıkladığınızda sigorta türünü seçmeniz istenir. Bunun için kasko, dask, ferdi kaza, konut, ekstrem sporlar ve seyahat sağlık sigortalarından birine tıklayın. Kasko’yu seçtiyseniz “Kasko Sigortası Hasarları”, “Araç Çalınması Hasarları” ya da “Değer Kaybı Talepleri” için istenen belgelerin listesini görebilirsiniz. Bu kısmı da geçtikten sonra “Bildirim Formu”nu doldurmanız gerekir. Formda T.C. kimlik numarası, isim, soy isim, cep telefonu, e-posta adresi, araç plakası, kaza tarihi ve kaza hakkında kısa açıklama gibi bilgiler istenir. Tüm bunları doldurduktan sonra “Gönder” butonuna basın ve işlemi tamamlayın.
  • İhbarı Yapan Anlaşmalı Servisim seçeneğini tıkladığınızda kasko ya da trafik olacak şekilde iki seçenek karşınıza çıkar. Her iki seçenekte de sigortalının poliçe numarası, kimlik numarası, tamirhane numarası, e-posta adresi, ihbar yapan kişinin adı soyadı, araç plakası, kaza tarihi ve açıklaması gibi bilgiler istenir.
  • Sigortalınız Tarafından Hasar Verilen Kişiyim sekmesini seçtiğinizde ise karşınıza yalnızca Trafik çıkacaktır. Burada sizden sigortalının poliçe numarası, mağdurun kimlik numarası, adı, soyadı, mağdurun cep telefonu, e-posta adresi, plakası, kaza tarihi ve kaza açıklaması gibi bilgileri girmeniz istenir. Tüm bilgileri girdikten sonra “Gönder” butonuna basmanız yeterlidir.

Sonuç olarak hasar dosya sorgulaması müşteri hizmetlerini arayarak telefonla ya da Quick Sigorta’nın web adresine girerek online olarak yapılabilmektedir.