Batch kodu sorgulama yaparak aldığınız parfümlerin sahte olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Böylece kendinize ya da sevdiklerinize almış olduğunuz parfümün cilt sorunları gibi hoş olmayan durumlara sebebiyet vermesini önlemiş olursunuz.

Batch Kodu Nedir?

Parfüm Batch Kodu Nasıl Sorgulanır?

Parfüm sorgulama nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız bunu öğrenmenin birkaç yolu vardır. Batch kodu ile orjinallik sorgulama yapılmasını sağlayan birçok site vardır. Bu siteler içinde en çok kullanılan ve en güvenilir olanları sırayla şu şekildedir;

  • Check Cosmetic
  • Check Fresh
  • Cosmetic Momoko

Parfüm batch kodu sorgulaması yaparken siteye parfümün markasını ve batch kodunu yazmanız yeterlidir. Arama sonucunda parfümün ne zaman üretildiği, son kullanma tarihinin ne zaman olduğu ve firma bilgileri gibi bilgiler ekranınıza gelecektir.

Eğer markaya dair hiçbir ürün bilgisi gelmiyorsa elinizdeki parfümün sahte olma olasılığı çok yüksektir. Sorgulama yaparken emin olmak için birden fazla sitede arama yapmanızı öneririz. Her sitenin veri tabanındaki markalar farklı olabilir. Aradığınız marka bir sitede olabilirken diğerinde olmayabilir.

Sahte parfümler çok fazla arttığı için parfüm orijinal mi nasıl anlaşılır sorusu çokça sorulmaya başlandı. Parfüm batch kodunu kullanarak bu merakınızı ve şüphenizi giderebilirsiniz. Ayrıca elinizdeki ürüne dair üretim tarihinden üretici firmaya kadar pek çok bilgiye de detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

Batch Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu sitelerden orijinal parfüm sorgulama yapabilirsiniz. Ancak yaptığınız işlemlerde yüzde yüz kesin sonuç alamayabilirsiniz. Parfüm gibi kozmetik ürünler çok kolay taklit edilebilirler. Bu nedenle parfüm satın alırken güvendiğiniz yerlerden alışveriş yapmanızı öneririz. İnternetten alacağınız ürünlerde ise yorumlara bakmayı ihmal etmeyin. Kullanıcı yorumları birçok üründe olduğu gibi parfümde de yol gösterici olabilir.

Parfümlerin Batch Kodu Aynı Olabilir Mi?

Paylaştığımız sitelerde batch kodu sorgulaması yaparak ürüne dair ayrıntılı pek çok bilgiye de ulaşırsınız. Ancak bazı parfümlerde aynı batch koduna rastlayabilirsiniz. Özellikle aynı markanın farklı parfümlerinde bu durumu görebilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda satın aldığınız yer ile iletişime geçebilir ve batch kodu kontrolünü yapmalarını isteyebilirsiniz.

Solgar Batch Kodu Sorgulama

Protein, bitkisel takviye, C vitamini, esansiyel yağ, mineral, multivitamin, kalsiyum, özel takviyeler, diş beyazlatıcılar ve daha pek çok takviye ürünü içeren Solgar ile ilgili şüpheleriniz varsa yukarıda paylaştığımız sitelerden arama yapabilirsiniz. Eğer bu sitelerde Solgar markalı ürünler çıkmıyorsa markanın müşteri hizmetlerini arayarak iletişime geçebilir ve elinizdeki ürünün batch kodunu söyleyerek orijinal olup olmadığına bakmalarını isteyebilirsiniz.

The Ordinary Batch Kodu Sorgulama

L’oreal Batch Kodu Sorgulama

Loreal markalı parfümleri checkcosmetic sitesinden kolayca sorgulayabilirsiniz. Parfüm şişesinin ya da kutusunun altındaki batch kodunu yazarak kısa sürede aramanızı tamamlayabilirsiniz. Eğer elinizdeki ürün sahte değilse arama sonunda üretim tarihi, son kullanma tarihi ve markaya ait bilgiler ekranınıza gelecektir.

Sonuç olarak parfüm batch kodu sorgulama internet üzerinden ya da satın aldığınız yerle iletişime geçerek yapılabilir. Sahteliğinden şüphelendiğiniz parfümler için batch kod kontrolü yapabilirsiniz.