Nike; üst giyim, alt giyim, iç giyim, ayakkabı, aksesuar, spor ekipmanları ve daha pek çok ürünün üretimini yapmaktadır. Markanın resmi sitesinden alışveriş yapmadıysanız aldığınız ürünün sahte olma olasılığı her zaman vardır. Bunu öğrenmek için birkaç farklı yöntem deneyebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere bu yöntemlerden bahsedeceğiz.

Nike Orjinallik Sorgulama

Nike Orjinal Olduğunu Nasıl Anlarız?

İnternet üzerinden ya da dışarıdan satın aldığınız ceket, etek, şapka, elbise, tayt, sopr ekipmanları ya da benzeri Nike markalı ürünlerin sahte olup olmadığını merak edebilirsiniz. Özellikle normale göre daha ucuza aldığınız kampanyalı ve indirimli ürünlerde, elinizdeki ürünün orjinalliğinden şüphe edebilirsiniz. Nike logosuna sahip bir ürünü orjinal olup olmadığını anlamak için GS1 Türkiye'nin resmi internet sitesi olan ve barkod sorgulama yapılmasını sağlayan sitesi gepir.org adresini kullanabilirsiniz.

Nike Ayakkabı Orjinallik Sorgulama Nasıl Yapılır?

Barkod Numarası İle Nike Orjinallik Sorgulama Nasıl Yapılır?

Nike orjinallik sorgulama barkod numarasıyla kolayca yapılabilir. Bunun için yapmanız gerekenler sırayla şu şekildedir;

  • Öncelikle Gepir. org adresine girin.
  • Daha sonra açılan sayfada "GTİN giriniz" yazan yere elinizdeki ürünün barkod numarasını yazın.
  • Bir altındaki "Ticari Ürün Bilgi Sağlayıcı / Sahibi" yazan yerde "Sahibi" kısmını seçin.
  • "Ben Robot Değilim" kısmına işaret koyun.
  • Son olarak "Ara" butonuna basın.

Aramanız sonucunda elinizdeki ürün orjinalse ürüne dair pek çok bilgi ekranda görüntülenecektir. Ancak ürün sahte ise bununla ilgili uyarı metni çıkacaktır.

Nike Çanta Orjinallik Sorgulama

Nike ürün orjinallik sorgulama yaparken en çok aratılan şeylerden bir tanesi de çantadır. Sırt çantası, mini sırt çantası, el çantası, bel çantası, kordonlu çanta, seyahat çantası, ayakkabı çantası ya da çapraz çanta aldıysanız bu ürünlerin sahte olup olmadıklarını yukarıda paylaştığımız web adresinden sorgulatabilirsiniz. Barkod sorgulaması yaparken elinizdeki çantanın iç kısmında bir etiket olacaktır. Bu etikette yer alan barkod numarasını doğru ve eksiksiz bir şekilde yazarak, çantanızın sahte olup olmadığını kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Nike Orjinallik Sorgulama Karekod İle Yapılabilir Mi?

Karekod ile Nike orjinallik sorgulama için cep telefonunuza Play Store ya da App Store üzerinde barkod okuyucu uygulama indirmeniz gerekir. Uygulamayı indirdikten sonra barkod okuyucuyu elinizdeki çantanın etiketine doğru tutmalısınız. Uygulama barkodu tarayacak ve sizi yönlendirecektir. Bu sayede istediğiniz bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Nike Çantam Orjinal Mi?

Nike online mağazalarından ya da yetkili satıcılarından almadığıınz Nike markalı ürünlerin orjinalliğinden şüphe ediyorsanız This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine mail atabilirsiniz. E-posta gönderirken çantanın fotoğrafını ve barkod numarasını da göndermeyi unutmayın.

Sonuç olarak Nike orjinallik testi için gepir.org sitesi en güvenilir sorgulama adresidir. Bu siteye girerek ve barkod bilgilerini girerek kısa süre içinde elinizdeki Nike markalı ürün orjinal mi değil mi öğrenebilirsiniz.