Mi markası, son yıllarda popülerliğini artıran Xiaomi akıllı telefon üreticisinin alt markalarından biridir. Mi orjinallik kontrolü için ürünün barkod numarasını ya da İMEİ numarasını bilmeniz yeterlidir.

Mi Orjinallik Sorgulama

Mi Orjinallik Testi Nasıl Yapılır?

Mi markalı ürünlerin sahte olup olmadığını anlamak için yapabileceğiniz işlemler son derece basittir. Bunun için internetten birkaç adımda ürün orijinalliği kontrol edilebilir. Yapmanız gerekenler sırayla şu şekildedir;

 • Öncelikle mi.com/mi-orjinallik-sorgulama adresine girin.
 • “Verify your phone purchase” ve “Xiaomi Product Authentication” şeklinde iki seçenek karşınıza çıkacaktır.
 • “Verify your phone purchase” yazan yere tıklarsanız cihazın İMEİ numarasını yazmanız gerekir.
 • Daha sonra “Please enter verification code” yazan yere 4 haneli güvenlik kodunu girin ve “Verify” yazan butona basın.
 • Bir başka seçenek de “Xiaomi Product Authentication” kısmına tıklarsanız ürünün barkod numarasını yazmanız gerekir.
 • Bunun için ürünün etiketinde yazan 20 haneli barkod numarasını yazdıktan sonra 4 haneli güvenlik kodunu girin.
 • Son olarak “Verify” butonuna basarak sahtelik kontrolünü tamamlayabilirsiniz. Barkodu telefonunuzdan okutarak da sorgulayabilirsiniz.

Mi Band 5 Orjinallik Sorgulama

Orijinal Mi ürünleri almak için markanın resmi sitesinden alışveriş yapmanız gerekir. Aksi halde sahte ürün alma olasılığınız her zaman vardır. Sahte Mi Band 5 ürünlerin ortak özellikleri vardır. Bunlardan bazıları şu şekildedir;

 • Paketin köşe kısımları orijinal ürünlere göre daha yuvarlaktır.
 • Arka kapakları mattır.
 • Pakette garanti sertifikası olmaz.
 • Pakette güvenlik kodu olmaz.
 • Garanti belgesinin basım kalitesi ve kağıt kalitesi oldukça kötüdür.
 • Cihazı ilk açtığınızda siyah bir boot ekranı ile karşılaşırsınız.

Mi Power Bank Orjinallik Öğrenme

Mi markalı taşınabilir power bank cihazının sahte olup olmadığını öğrenmek için cihazın arkasında yer alan doğrulama kodunun kazınması gerekir. Kazınacak kısmı bozuk para gibi bir cisimle hafifçe kazıdıktan sonra doğrulama kodu açığa çıkacaktır. Bu kodu yukarıda verdiğimiz Mi orjinallik sorgulama sitesindeki yazacaksınız.

Sorgulama sonucunda “You are verifying Mi Power Bank. This is an authentic product. This is the first time this security code has been queried.” Şeklinde bir mesaj gelir.

Mi True Wireless Earbuds Basic Orjinallik Sorgulama

Artık replika ürünler ile orijinal ürünler ayırt etmek oldukça zorlaştı. Durum öyle bir aşamaya geldi ki sahte cihazları özellikleri kutuları birebir orijinal ürüne benzemeye başladı. Hal böyle olunca onlarca para verip aldığınız ürünün gerçek olup olmadığını anlamak için her yöntemi araştırmaya başlıyorsunuz.

Kontrol edeceğiniz üründe eğer o an barkod ya da İMEİ sorgulaması yapamayacaksanız ilk olarak kutu üzerindeki fonta bakın. Yazı tipi normalden daha kalın ya da ince olabilir. Bunun dışında 70 sayfaya yakın kalın bir kitapçık olması gerekir. Kitapçık çok inceyse ya da hiç yoksa replika durumundan şüphelenebilirsiniz. Sahte ürünlerin silikon poşedinde yazı olur, orijinal üründe olmaz. Ayrıca kulaklığın silikonunu çıkardığınızda seri numarası yazması gerekir. Ürün sahteyse böyle bir yazı çıkmaz.

Sonuç olarak Mi orjinallik sorgulama için markanın kendi sitesinden barkod ya da İmei numarası yoluyla sahtelik kontrolü yapabilirsiniz.