Labim, Laboratuvar Bilgi Sistemi’nin kısaltmasıdır. Labim sonuç sorgulama internet üzerinden yapılmaktadır. Her ilin bir laboratuvar bilgi sistemi vardır ve bu sisteme, yapılan tahlillerin sonuçları işlenmektedir. Labim Sonuç | Tahlil Sonuçları Sorgulama NASIL YAPILIR?

LABİM SONUÇ NASIL ÖĞRENİLİR? 2022

Labim Sonuç | Tahlil Sonuçları Sorgulama

Sağlık ocağına ya da hastaneye verdiğiniz tahlillerin sonuçlarını Labim üzerinden öğrenmek için sırayla şu adımları takip etmeniz gerekir;

  • İlk olarak Labim Tahlil Sonuç adresine girin.
  • Daha sonra T.C. kimlik numaranızı ve kayıt numarasını yazın.
  • Son olarak “Sorgula” butonuna basın.

Labim tetkik sonuç sorgulama sonunda yaptırdığınız tahlillerin sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

E-NABIZ LABİM SONUÇ

Labim sonuç e-Nabız sistemi üzerinden tahlil görüntülemek suretiyle yapılmaktadır. Bunun için e-Nabız sistemine e-Devlet üzerinden giriş yapabilir ya da kimlik numaranız ve şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz. Daha sonra sol kısımdaki menüden tahlillerinizi görüntüleyebilirsiniz.

LABİM SONUÇ NE ZAMAN ÇIKAR?

Labim sistemine sonuçlar birkaç saat içinde işlenmektedir. Sabah verdiğiniz tahlillerin sonuçlarını öğleden sonra 15:00 – 16:00 gibi öğrenebilirsiniz. Öğleden sonra yaptırdığınız tahlillerin sonuçlarına ise ertesi sabah bakabilirsiniz. Cuma günü verilen tahliller için Pazartesi sabahı sistemde sonuçlar görüntülenir.

Aramanız sonunda “Labim sonuç kayıt bulunamadı” şeklinde bir uyarı alırsanız daha tahlillerinizin incelenmesi tamamlanmamış demektir.

LABİM SONUÇ SORGULAMA İZMİR

İzmir Labim tahlil sonuçları için https://sorgulamauzmani.com/saglik-ocagi-tahlil-sonuclari sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

LABİM SONUÇ SORGULAMA ANKARA

Ankara Labim sonuçları için Ankara Halk Sağlığı Laboratuvarı’nın sitesine girmelisiniz. Bunun için yapmanız gerekenler sırayla şu şekildedir;

Bilgilerinizi doğru bir şekilde girdiyseniz çıkan tahlillerinizin sonuçlarını detaylı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

HALK LABİM SONUÇ SORGULAMA

Sağlık Ocağı’na verdiğiniz kan tahlili gibi herhangi bir tahlilde, sonuçlara bakabilmek için yeniden Sağlık Ocağına’na gitmenize gerek yoktur. Bunun yerine internet üzerinden halk Labim sonuç görüntüleme yapmanız mümkündür.

İl Sağlık Müdürlüğü’nün verdiği destek ile kurulan ve hemen hemen ülkemizin her bir aile hekimliği Labim sistemine kaydedilmiştir. Eğer internet sitesinden sonuçlara erişemezseniz barkod numaranızı kullanarak telefonla bilgi alabilirsiniz. Bunun için bağlı olduğunuz aile hekimliğini aramanız yeterlidir.

Sonuç olarak Labim sonuç öğrenmek için paylaştığımız bağlantı adreslerine tıklamalı ve istenen bilgileri sisteme doğru bir şekilde yapıp aramanızı tamamlamanız gerekir. Sonuçları Pdf formatında bilgisayarınıza indirebilir ya da çıktısını alıp daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.