Konya kart Elkart’ınızda , ATUS KART ne kadar bakiye olduğunu öğrenmek için 4 farklı seçeneğiniz vardır. Konya Elkart Bakiye Sorgulama Online nasıl yapılır? Bunlar şu şekildedir;

 Konya Elkart Bakiye Sorgulama

1.Akıllı Toplu Taşıma Sistemi (ATUS)

2.NFC sistemi

3.Mobil uygulamalar

4.Kart okuma cihazları

Şimdi bu yöntemleri tek tek açıklayalım:

1. KONYA ATUS ELKART BAKİYE SORGULAMA 2022

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Akıllı Toplu Taşıma Sistemi olan ATUS üzerinden Elkart bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar aşağıdadır;

elkart bakiye sorgulama

  • Öncelikle konya.bel.tr/bakiye-sorgula adresine girin.
  • Daha sonra “ATUS” ya da “Elkart” seçeneklerinden birine tıklayın.
  • Açılan sayfayı aşağı kaydırın ve “Elkart Bakiye Sorgulama” ya da “Bakiye Öğren” sekmelerinden birini açın.
  • Her iki durumda da sistem sizi ATUS’a yönlendirecektir.
  • ATUS sayfasına geldiğinizde kimlik numaranızla ya da kart numaranızla sorgulama yapabilirsiniz.
  • Kimlik numaranızla bakiye öğrenmek için T.C. kimlik numaranızı, doğum tarihinizi ve 4 haneli doğrulama kodunu girip “Bakiye Sorgula” butonuna basmanız yeterlidir.
  • Kart numarasıyla bakiye öğrenmek için dolum fişi üstünde yer alan kart numarasını ve 4 haneden oluşan güvenlik kodunu girip “Bakiye Sorgula” butonuna basın.

atus bakiye öğrenme

ATUS üzerinden yaptığınız aramalarda sistemde kayıtlı son bakiyeyi ve abonman geçerlilik süresi gibi bilgileri öğrenebilirsiniz.

  • Sorgulama uzmanı ana sayfamızdan diğer sorgulama yöntemlerine ulaşabilirsiniz.

2. NFC SİSTEMİ ÜZERİNDEN KONYA ELKART BAKİYE ÖĞRENME

Konya Büyükşehir Belediyesi Elkart bakiye sorgulama için NFC sistemini kullanabilirsiniz. Bunun için telefonunuzda NFC okuyucu olması gerekir. Telefonunuzda bu özelliğin olup olmadığına bakmak için sırayla “Ayarlar – Kablosuz Ağlar – Diğer Bağlantılar” adımlarını takip edin.

NFC özelliği varsa ekranda görünecektir. Bu özelliği açıp kartı telefona yaklaştırın ve kart numarasını okutun. Uygulama kartı okuduktan sonra bakiyenizi ekranda gösterir.

3. MOBİL UYGULAMALARLA ELKART BAKİYE SORGULAMA KONYA

Telefonunuzdaki işletim sistemine uygun olan uygulamayı indirerek Elkart bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Mobil uygulamalar sayesinde durağa gelmeden bakiyenizi öğrenebilir, yükleme yapmanız gerekiyorsa en yakın yükleme noktalarını görebilir ve otobüsün ne zaman geleceğine bakabilirsiniz. Uygulamaları telefonunuza indirdikten sonra kartınızı sisteme tanıtmanız gerekir.

4. KART OKUMA CİHAZLARINDAN ELKART ATUS BAKİYESİ ÖĞRENME

Kartımda ne kadar var Konya? Bunun için Elkart dolum noktalarını kullanabilirsiniz. Kart okuma cihazlarına kartınızı okuttuktan sonra ya da kart numaranızı ekrana yazdıktan sonra bakiyeniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sonuç olarak “Atus kartımda ne kadar var nasıl öğrenebilirim?” diye merak ediyorsanız saydığımız yöntemlerden sizin için en uygun olanını kullanabilirsiniz. Bunlar Akıllı Toplu Taşıma Sistemi (ATUS), NFC sistemi, mobil uygulamalar ve kart dolum noktalarıdır.