İstanbul kart bakiye sorgulama nasıl yapılır? İstanbul'da yaşayanlar ulaşım, alışveriş ve diğer pek çok harcamada İstanbulKart'ı kullanmaktadır. İstanbul Kart'ın başlıca kullanılabildiği yerler; A101, Şok, Migros, toplu taşıma, taksi, genel tuvaletler, Hamidiye Su, sosyal tesisler, internetten yapılan alışverişler, yemek yeme yerleri ve Türk Telekom'dur. Bu yerlerden kesintisiz hizmet alabilmek için bakiyenin yeterli olması gerekir. Bakiyenizi öğrenebileceğiniz pek çok kanal vardır. Bunları sizler için listeledik ve açıkladık.

İstanbul Kart Bakiye Sorgulama Online

İSTANBUL KART BAKİYE SORGULAMA NASIL YAPILIR? 2022

Bakiyenizdeki tutarı öğrenmek için şu yolları kullanabilirsiniz;

 1. Belediyenin internet sitesi
 2. Mobil uygulamalar
 3. Belbim sitesi
 4. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık
 5. ATM'ler
 6. Alo 153 Hattı
 7. Papara

Şimdi bu yöntemlerle bakiyenizi nasıl öğreneceğinizi açıklayalım;

Aradığınız tüm sorgulamaları Sorgulamauzmani.com ana sayfamızda bulabilirsiniz.

1. İNTERNETTEN ONLİNE İSTANBUL KART BAKİYESİ ÖĞRENME 2022

Online istanbulkart bakiyesini öğrenmek için yapmanız gerekenler sırayla şu şekildedir;

 • Belediyenin istanbulkart.istanbul/bakiye  internet sitesine girdikten sonra üstteki menünün sol kısmında "Online İşlemler" seçeneğini göreceksiniz.
 • Online İşlemler sekmesini açtıktan sonra sisteme giriş yapmanız gerekir.
 • E-mail adresiniz ve şifrenizi ilgili kutucuklara yazdıktan sonra sisteme giriş yapın.
 • İstanbul Kart Bakiye Sorgulama bağlantısına tıklayın.
 • Kart numaranızı yazın ve "Ara" butonuna basın.
 • İşlem bu kadar basittir. Birkaç saniye içinde kartınızdaki tutar ekranda görüntülenecektir.

2. İSTANBULKART MOBİL BAKİYE SORGULAMA

Android ya da iOS işletim sistemli cihazlarınıza yükleyeceğiniz İstanbul Kart bakiye sorgulama uygulaması ile kısa sürede bakiyenizdeki tutarı öğrenebilirsiniz.

istanbul kart bakiye sorgulama mobil uygulama

3. BELBİM İSTANBUL KENT KART BAKİYE SORGULA

İETT İstanbulKart bakiye sorgulama yapmak için;

 • Öncelikle belbim.istanbul/bakiye adresine girin.
 • Daha sonra sağ üst tarafta yazan "Online İşlemler" sekmesine gelin.
 • Bireysel ya da Kurumsal seçiminizi yapın.
 • Sisteme giriş yapın. Telefonunuza gönderilen doğrulama kodunu girin.
 • "Kartlarım" sekmesini açarak bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Belbim'e Nasıl Kayıt Olunur?

Sisteme önceden üye olmadıysanız öncelikle üyelik oluşturmanız ve kartınızı tanımlamanız gerekir. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir;

 • Bunun için ekrandaki kutucuğa telefon numaranızı başına "0" koymadan yazın ve "Devam Et" butonuna basın.
 • Daha sonra cep telefonunuza gelen kodu yazın ve "Onayla" butonuna basın.
 • Kimlik doğrula kısmındaki kutucuklara T.C. kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi yazın. Adınızı, soyadınızı ve e-posta adresinizi yazın. Açık Rıza Metni'ni okuduğunuzu onaylayarak "Devam Et" butonuna tıklayın.
 • "Sana özel kampanya ve gelişmelerden haberdar olmak ister misin?" kısmını "SMS ile" ya da "E-posta ile" olacak şekilde seçin. "Devam Et" butonuna tıklayın.
 • Sözleşmeyi sayfayı aşağı kaydırarak okuyun. "Uygulama kullanım koşullarını ve Çerçeve Sözleşmesi'ni okudum, onaylıyorum" yazan yere işaret koyun. "Devam Et" butonuna tıklayın.
 • Şifre oluşturun. Şifrenizi iki kere yazın (Sadece rakamlardan oluşmalıdır). "Devam Et" butonuna basın.
 • Kimlik doğrulama, iletişim bilgileri ve şifre işlemleri bölümlerini de geçtikten sonra telefon numaranızı başına "0" koymadan yazın. "Devam Et" butonuna basın. Şifrenizi yazın. Telefonunuza gelen doğrulama kodunu ekrana yazın ve "Onayla" butonuna basın.
 • Açılan ekranda "Kartlarım" yazan yere tıklayın. Kartınıza ait bakiye bilgilerini bu şekilde görebilirsiniz.

 4. İSTANBUL KART BAKİYE ÖĞRENME İNTERNET BANKACILIĞI YA DA MOBİL BANKACILIK

Anlaşmalı olduğunuz bankanın internet bankacılığını ya da mobil bankacılık uygulamasını kullanarak kolayca İstanbul Kent Kart bakiye sorgulama yapabilirsiniz. Bazı bankalardan nasıl bakiye öğrenebileceğinizi aşağıda sizler için anlattık:

Akbank İstanbul Kart Bakiye Sorgulama Online 2022

Akbank Mobil ya da internet bankacılığı yoluyla kartınızda ne kadar bakiye olduğunu öğrenmeniz mümkündür. Bunun için;

 • Mobil uygulamadan ya da internet bankacılığından hesabınıza giriş yapın.
 • "Hesaplar ve Kartlar" sekmesine gelin.
 • "İstanbuKart'ımı eklemek istiyorum" yazan yere basın.
 • Kartın üstündeki QR kodu kameraya okutup, kartı telefona dokundurup ya da karttaki numarayı ekrandaki kutucuklara yazıp İstanbul Kart'ınızı sisteme tanımlayın.
 • Son olarak bakiye görüntüle kısmında bakiye miktarınızı görebilirsiniz.
 • Eğer önceden kartınızı Akbank hesabınıza tanımladıysanız, "Hesaplar ve Kartlar" sekmesinden İstanbul Kart'ınızı seçmeniz yeterlidir. Ekranda karta dair tüm bilgiler görüntülenecektir.

İstanbul Kart Bakiye Sorgulama online 2022 Ziraat Bankası

Ziraat Bankası müşterileri İstanbulKart'larındaki bakiyeyi öğrenmek için internet bankacılığından ya da mobil bankacılıktan hesaplarına giriş yapmalıdırlar. Ardından "Ödemeler" sekmesini kullanarak kartlarını görebilirler ve bakiyelerini öğrenebilirler.

İstanbulKart Online Bakiye Öğrenme Garanti Bankası

Garanti Bankası müşterileri İstanbul Kart baikye sorgulama online olarak yapmak için internet bankacılığını kullanabilirler. Eğer mobil bankacılık uygulamanız varsa telefondan İstanbul Kart bakiye sorgulama yapabilirsiniz. Bakiye öğrenmek için öncelikle kartınızı sisteme tanımlamanız gerekir. Sonrasında istediğiniz zaman mobil uygulamayı kullanarak ya da internet bankacılığından "Ödemeler - Ulaşım Kartları" yolunu takip ederek kartınızdaki tutara bakabilirsiniz.

5. ATM'LERDEN İSTANBUL KART BAKİYE ÖĞRENME

ATM'lerden İstanbul Kart bakiyesine bakmak için kartlı ya da kartsız işlem yapabilirsiniz. Çoğu bankanın bankamatiğinde menüler benzer ya da aynıdır. Hesabınızı açtıktan sonra "Ödemeler" sekmesine gelmeli ve kartınızı seçmelisiniz. Kartınızla ilgili bakiye bilgilerini bu şekilde görebilirsiniz.

6. İSTANBUL KART BAKİYE ÖĞRENME ALO 153

İstanbul Kart bakiye sorgulama telefon numarası 153'tür. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Beyaz Masa telefon numarası olan Alo 153'ü arayarak İstanbul Kart bakiye sorgulama telefon ile öğrenebilirsiniz. Numarayı çevirdiğinizde dahili numarayı bilip bilmediğiniz sorulur. Birkaç saniye bekledikten sonra sistem sizi otomatik olarak çağrı merkezi yetkilisine yönlendirecektir. Yoğunluğa bağlı olarak birkaç dakika beklemeniz gerekebilir. Hatlar müsait olduğunda telefondaki yetkiliye kart numaranızı ya da kimlik numaranızı vermeniz yeterlidir. Böylece adınıza kayıtlı İstanbul Kart bakiyesini öğrenebilirsiniz.

7. İSTANBUL KART BAKİYE ÖĞRENME PAPARA ONLİNE

Papara kullanıcıları İstanbul Kart bakiyelerini Papara internet sitesine girerek ya da Papara mobil uygulamasını kullanarak öğrenebilirler. Bu oldukça basit bir işlemdir. Sırayla şunları yapmanız gerekir:

papara istanbulkart bakiye sorgulama

 • Papara'nın internet sitesini açın.
 • Cep telefonu numaranızı ve şifrenizi yazın.
 • Telefonunuza gelen onay kodunu girin ve hesabınıza giriş yapın.
 • Ödemeler sekmesini açın.
 • Sol taraftaki menüde "İstanbul Kart" kısmını göreceksiniz.
 • Karttaki numarayı ya da seri numarasını yazıp "Devam Et" butonuna basın.

İSTANBUL KART ONLİNE BAKİYE SORGULAMA NFC

NFC, temassız okuyucu özelliği olan telefonlarla kartınızdaki para miktarını görebilirsiniz. İstanbul Kart NFC bakiye sorgulama için Android ya da iOS işletim sistemli telefonunuzun arkasına kartınızı dokundurmanız yeterlidir. Bu sayede tek seferde ve hiçbir işlem yapmaya, hiçibir siteye girmeye gerek kalmadan saniyeler içinde karttaki bakiyeyi görürsünüz.

İzmir kart bakiye sorgulama için ilgili sayfamız: 

Sonuç olarak İstanbul Kart'ınızdaki bakiyeyi öğrenmek için 7 farklı seçeneğiniz vardır. Bunlar; İBB'nin web adresi, mobil uygulamalar, Belbim, internet bankacılığı/mobil bankacılık, ATM, Alo 153 ve Papara'dır. Alo 153 haricinde tüm seçeneklerle kısa sürede bakiye görüntülenebilir.