İspark borç sorgulamaları telefonla ya da online olarak internet üzerinden yapılabilmektedir. Tüm sorgulamalarda sizden araç plakası istenir.

ONLİNE İSPARK BORÇ SORGULAMA 2022

 ispark borç sorgulama ödeme

İspark detaylı borç sorgulama yapmak için:

 1. online.ispark.istanbul/borc-sorgulama bağlantısına tıklayın.
 2. Gelen ekranda plaka ve güvenlik kodu bilgilerini girin.
 3. Ardından “Sorgula” butonuna basın.
 4. Aynı ekrandan ispark borç ödeme de yapabilirsiniz.
 • Sorgulamauzmanı anasayfamızdan diğer güncel sorgulama yöntemlerine ulaşabilirsiniz.

Karşınıza, yazdığınız plakaya ait tüm borçlar listelenecektir. Eğer ikinci el bir araç aldıysanız ve bu aracın ödenmemiş İspark borcu varsa, hepsi sorgulama sonucunda görüntülenir. Plakaya yazılan toplam borç, parkın hangi tarih aralığında yapıldığı, parklama adedi ve taksit seçenekleri gibi bilgileri bu sorgulama sonucunda öğrenebilirsiniz.

Plakaya yazılan borç yoksa “plakaya ait borç kaydı bulunamadı” şeklinde bir mesaj gelecektir. İspark online borç sorgulama ekranında başkasına ait araçların da borçlarını öğrenebilirsiniz. Özellikle İstanbul’da ikinci el araç alacak kişiler bu sorgulama sayesinde plakaya ait otopark borçlarını birkaç saniye içinde kolayca öğrenebilirler.

Sorgulama ekranına İspark’ın ana sayfasından ulaşmak isterseniz https://ispark.istanbul/ adresine tıklayın, ardından sayfayı aşağı kaydırarak en solda bulunan “Ödenmemiş Park Ücreti” yazan yere tıklamanız yeterlidir. Sistem sizi borç öğrenme sayfasına yönlendirecektir.

İspark borçlarınızı ödemek isterseniz aynı ekranda taksit seçenekleri mevcuttur. Axess, Garanti Bonus ya da diğer kartlar için taksit seçeneklerini görebilirsiniz. Size uygun olanı seçerek “Devam Et” butonuna tıkladığınızda kart numaranız gibi bilgiler istenecektir. Bu bilgileri de girdikten ve telefonunuza gelen onay kodunu yazdıktan sonra ödemenizi kısa süre içinde yapabilirsiniz.

TELEFONLA İSPARK BORÇ ÖĞRENME ve ÖDEME

İspark borçlarınızın ne kadar olduğunu merak ediyor ancak internetten sorgulama yapmak ve borç ödemek istemiyorsanız telefonla arayarak da bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken 0216 635 00 99 numaralı telefonu aramaktır. Ancak dikkat etmeniz gereken şey hattın yalnızca 08:00 ve 17:00 saatleri arasında açık olduğudur. Bu saatler dışında aradığınızda bilgi almanız mümkün değildir.

İSPARK NEREDE CEZA YEDİM?

İspark sorgulamalarında aracınızın nerede ceza yediğini öğrenemiyorsunuz. Yalnızca ceza tarihini ve ödeme seçeneklerini görüntüleyebiliyorsunuz.

İSPARK LOKASYON KODU SORGULAMA

İspark lokasyon kodu bulmak için öncelikle ispark.istanbul adresine girin. Sayfayı aşağı kaydırarak “İspark Otoparklarımız” yazan yere tıklayın. Daha sonra haritada merak ettiğiniz ilçenin üstünde yer alan park simgesine geldiğinizde o ilçede kaç tane otopark olduğunu göreceksiniz. Park simgesine tıklayın. Açılan haritadaki park yerlerinden birine tıkladığınızda lokasyon kodu, adres, kapasite, çalışma saatleri, otoparkın açık mı kapalı mı olduğu ve aylık abonelik fiyatı gibi bilgileri görebilirsiniz.

Ayrıca otomobil, minibüs, otobüs ve motosiklet için

 • 0 – 1 saat,
 • 1 – 2 saat,
 • 2 – 4 saat,
 • 4 – 6 saat,
 • 6 – 12 saat
 • tam gün

fiyat tarifelerini öğrenebilirsiniz.

Plakaya Yazılan İspark Borçları

Plakaya yazılan İspark borçları nedeniyle noterde yapılan satışlarda hiçbir sorun çıkmamaktadır. İkinci el araç alırken plakada İspark borcu olsa bile satış sorunsuz bir şekilde tamamlanır. Ancak aldığınız aracın borcu varsa ve İspark’a ait otoparklardan birine aracınızı park etmek isterseniz, otopark görevlisi sizi içeri almayacaktır.

Ödemenizi yaptıktan sonra ve plakada hiçbir borç kaydı görünmediğinde İspark otoparklarını kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak İspark borçlarını telefonla ya da internetten öğrenmeniz mümkündür. Telefonla yapacağınız sorgular için mesai saatleri içinde 0216 635 00 99 numaralı hattı aramanız, internetten yapacağınız aramalar içinse https://online.ispark.istanbul/ bağlantısını kullanmanız gerekir.