İsimden Numara Sorgulama 2021

Aradığınız telefon numarasını, numara sahibinin adı - soyadı ile kolayca bulabilirsiniz. İsimden numara sorgulama işlemi sayesinde, kişisel telefon numaraları gibi, iş yerleri ve işletmelerin de numaralarını öğrenebilirsiniz.

  • Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatör firmalarının, birbirine çok benzer şekilde uygulamış oldukları isimden numara sorgulama işlemleri vardır.

İSİMDEN NUMARA SORGULAMA VİDEO

Vodafone İsimden Numara Sorgulama Servisi

Ücretsiz isimden numara sorgulama işlemi hizmeti sunmayan Vodafone, bu işlem dahilinde kullanıcılardan belirli bir miktar ücret talep etmektedir.

Vodafone isimden numara sorgulama ücreti, kullanıcıların bu işlem esnasında harcadıkları her 60 saniyeye göre 1,25 TL olarak belirlenmektedir.

Vodafone operatörüne bağlı kullanıcılarının ismi ile telefon numaralarını öğrenmek için, “11842” numaralı hattı aramanız gerekmektedir.

Bu, Vodafone operatörünün resmi numarası olup, bu numara ile görüşme esnasında gerçekleştirdiğiniz her 60 saniyelik işlem için 1,25 TL ödersiniz. 2021 güncel numara bulma fiyatlarıdır.

Turkcell İsimden Numara Sorgulama Servisi

Turkcell de, isimden numara sorgulama işlemi kapsamında her 60 saniye için 1.60 TL talep etmektedir. Turkcell kullanıcılarının numaralarını öğrenmek için, “11832” numaralı Turkcell ana hattını arayabilirsiniz.

Bu numara ile isimden numara sorgulama yapabileceğiniz gibi, numaradan isim de sorgulatabilirsiniz. Yine, farklı bir operatör numarasından “11832” numaralı Turkcell ana hattını arayabilirsiniz.

Türk Telekom İsimden Numara Sorgulama Servisi

Türk Telekom firması, diğer operatör firmaların aksine isimden numara sorgulama işlemini ücretsiz olarak gerçekleştirebilmenize olanak sağlar. Ancak, bu işlemin ücretsiz olarak gerçekleştirilen kısmı sadece Türk Telekom kullanıcılarının numarasını kapsamaktadır.

Yani, numarasını öğreneceğiniz kişinin Türk Telekom kullanıcısı olması gerekir. Türk Telekom’dan, diğer operatör firmalara ait numaraları sorgulamak için “11811” numaralı hattı aramanız gerekir. 60 saniye için 1,2 tl ödemesi vardır.

Bu numara, Türk Telekom’un resmi isim ve numara sorgulama hattıdır. Yine, hangi operatör olduğunuz fark etmeksizin bu numara üzerinden, isimden numara sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ücretsiz İsimden Numara Bulma ve Sorgulama Yöntemleri

Şu an, resmi işlemler dahilinde isimden numara sorgulamayı tam anlamıyla ücretsiz olarak gerçekleştiremezsiniz. Bazı web siteleri ve uygulamaların, ücretsiz olarak isimden numara sorgulama işlemi yaptığını görebilirsiniz.

Ancak bu, tamamen asılsızdır. Bu işlem için operatör firmalarla iletişime geçmeli ve her firmanın kendi belirlediği ücretlendirmeyi karşılamalısınız. Yine de, çeşitli uygulamalar ile isimden numara sorgulama işlemi bazı kullanıcılar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bu işlemlerin kesin sonuçlar verdiğine dair hiçbir garantisi olmamakla birlikte, kullanıcıların pek de resmi sayılmayacak bu tip işlemler dahilinde dolandırımla ihtimali de bulunmaktadır. Bu doğrultuda uygulancak en faydalı işlem, ilgili operatör firmalarla iletişime geçmek ve isimden numara sorgulama işlemini ücretli bir şekilde gerçekleştirmek olacaktır.