Sigorta poliçenizde belirtilen teminata bağlı aracınızın hasar dosya sorgulamasını HDI Sigorta hasar sorgu yaparak öğrenebilirsiniz. Herhangi bir kazaya karışmanız durumunda kaza tespit tutanağını tuttuktan sonra ilk yapmanız gereken şey HDI Sigorta müşteri hizmetlerini aramak ve durumu onlara bildirmektir.

Hdı Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Araçlara yapılan kasko sigortası ile araçla yapılabilecek olası kazalarda araçta meydana gelebilecek hasarlar teminat altına alınır. Kaza sonrası araçta hasar meydana gelirse en kısa sürede kasko firmanız olan HDI Sigorta’yı aramalı ve durumdan sigorta şirketini haberdar etmelisiniz.

Hasar olduğunda stres ya da heyecan yapmak yerine yapmanız gereken işlere odaklanmalı, kaza tutanağını tutmayı ve araçların fotoğraflarını çekmeyi unutmamalısınız.

HDI SİGORTA HASAR DOSYA NASIL SORGULANIR?

HDI Sigorta hasar dosya sorgulama iki şekilde yapılır. Bunlar,

  • Şirketin internet sayfasına girmek ya da
  • Hızlı Destek Hizmetleri’ni aramaktır.

İnternetten HDI Sigorta hasar dosya sorgulama

Yapacağınız işlemler sırayla şu şekildedir;

  • Öncelikle hdisigorta.com.tr/hasar-sorgulama adresine girin. Verdiğimiz bağlantı, HDI Sigorta’nın Online İşlemler Hasar Sorgulama ekranıdır.
  • Açılan sayfada ilk olarak arama tipini seçin. Arama tipi olarak “Poliçe Numarası, Dosya Numarası” ya da “İhbar Numarası” seçenekleriniz vardır. Poliçe numarasını seçerseniz kimlik numaranız, poliçe numaranız ve hasar tarihini girmeniz gerekir. Dosya numarası ya da ihbar numarasını seçerseniz bu numaralarla birlikte kimlik numaranızı girmeniz yeterli olacaktır.
  • Arama tipini seçtikten sonra “Ara” butonuna basın.

Gerekli bilgileri girdikten sonra sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra hasar dosyayı le ilgili olarak detaylı bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Telefonla HDI Sigorta hasar dosya sorgulama

Aracınızla kaza yaparsanız Hızlı Destek Hizmetleri’ni arayarak bilgi alabilirsiniz. Bunun için arayacağınız numara 0 850 222 84 34 hattıdır. Bu hattı aradığınızda telefona çıkan yetkiliye T.C. kimlik numaranızı ve Poliçe numarası, Dosya numarası ya da İhbar numarasını vermeniz yeterlidir.

Kasko yaptıran ve kaza yapan kişiler bu şekilde hasar dosya sorgulaması yapabilirler. Hasar sorgulama yaptığınızda mevcut kasko teminatı altındaki aracın hasarlarının giderilmesini ve dosyanın durumunu takip edebilirsiniz.

Ege, Marmara, İç Anadolu, Karadeniz, Güney Anadolu, Orta Anadolu, İstanbul ve Samsun Bölge Müdürlükleri olan HDI Sigorta’nın merkezi Almanya’dadır. HDI Sigorta müdürlükleri ile irtibata geçmek ve hasar dosya bildirimi yapmak için yetkili servislerine ulaşabilir ya da internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Sonuç olarak HDI Sigorta hasar sorgulama işlemleri 0 850 222 84 34 numaralı hattı arayarak ya da şirketin resmi web sayfasındaki sorgulama sistemini kullanarak yapılabilir.