Gaziantep ilinde otobüs ya da tramvay gibi toplu taşıma hizmetlerinden faydalanmak için Gaziantep Kart’ınızın olması gerekir. Gideceğiniz yere bakiye sorunu yaşamadan ulaşabilmek için düzenli olarak kartınızdaki tutarı kontrol etmelisiniz.

Gaziantep Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gaziantep Kart Bakiye Sorgulama

Gaziantep Kent Kart bakiye sorgulama seçenekleri şunlardır;

 1. Belediyenin mobil uygulaması
 2. Gazi Ulaş sitesi
 3. Telefondan NFC özelliğini kullanarak
 4. Kart okuma ve yükleme cihazları

Bu yöntemlerle Gaziantep kart bakiye sorma, yükleme ve aktarma gibi işlemleri yapabilirsiniz.

1.      Gaziantep Kart Bakiye Öğrenme (Mobilden)

Akıllı telefonunuz varsa Gaziantep Belediyesi’nin mobil uygulamasını indirerek kartınızdaki bakiye durumunu anlık olarak öğrenebilirsiniz. Gaziantep Belediyesi Android ve iOS cihazlara özel ayrı uygulamalar geliştirmiştir. Bu uygulamalardan telefonunuza uyumlu olanını indirdikten sonra kartı sisteme tanımlamanız yeterlidir.

Kartı uygulamaya tanıttıktan ve gerekli bilgileri sisteme yükledikten sonra uygulamayı açtığınızda başka bir işlem yapmanıza gerek kalmadan kartınızın bakiye bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Bakiye öğrenme dışında bakiye yükleme, konumunuzun çevresindeki durakları görme, otobüs güzergahlarını ve saatlerini öğrenme ve kartınızın kullanım geçmişine bakma gibi pek çok işlemi yapabilirsiniz.

2.      Gazi Ulaş Sitesinden Gaziantep Kart Bakiye Sorma

Gazi Ulaş, Gaziantep Belediyesi’nin ulaşım hizmetleri ile ilgili tüm işlemlerin yapıldığı, haberlerin ve duyuruların bildirildiği internet sitesidir. Bu siteyi kullanarak “Gaziantep Kart kaç TL var?” öğrenmek isterseniz yapmanız gerekenler sırayla şu şekildedir;

 • İlk olarak Gazi Ulaş kart 27 bakiye sorgulama adresine tıklayın.
 • Sağ tarafta “Gaziantep Kart” sekmesini göreceksiniz. Gaziantep Kart sekmesine tıklayın ve açılan seçeneklerden “Online İşlemler” yazan yere tıklayın.
 • Telefon numarası veya e-mail adresinizi girin.
 • Şifrenizi yazın ve sisteme giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra kartınızla ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

3.      Telefonun NFC Özelliğini Kullanarak Gaziantep Kart Bakiye Öğrenme

Telefonunuzda bir çeşit kablosuz iletişim özelliği olan NFC özelliği varsa Gaziantep Kart’ınızı telefonunuza yaklaştırabilir ve kartta ne kadar para kaldığını görebilirsiniz. NFC özelliğinden faydalanabilmek için, bu özelliği açmalı ve kartı telefona yaklaştırmalısınız. Bu sayede telefonunuz kartınızı algılayacak ve içeriğini görüntüleyebilecektir.

4.      Gaziantep Kart 27 Bakiye Sorgulama (Kart Okuma Cihazlarından)

Kart okuma cihazları otobüs güzergahlarının ve duraklarının olduğu bölgelerde bulunurlar. Yoğun yerleşim merkezlerinde bu cihazlar daha sık ve daha çoktur. Siz de bu cihazlara kartınızı okutarak içinde ne kadar para olduğunu öğrenebilirsiniz.

Gaziantep Kart Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

Gaziantepkart Bakiye Yukleme

Toplu taşımaya bindiğinizde yetersiz bakiye sorunuyla karşılaşmak istemiyorsanız bakiyenizi düzenli aralıklarla kontrol etmelisiniz. Yukarıda verdiğimiz yöntemlerle kart bakiye sorgulama yapabilir ve yükleme yapıp yapmamanız gerektiğini anlayabilirsiniz.

Gaziantep Kart bakiye yükleme yapmak için şu seçenekleri kullanabilirsiniz;

 1. Mobil uygulamalar: Yukarıda paylaştığımız mobil uygulamalarda “bakiye yükleme” sayfasına girerek kolayca ödeme yapabilir ve bakiyenizi artırabilirsiniz.
 2. Gazi Ulaş sitesi online işlemler: Gaziantep Kart online işlemler sayfasına gelerek kart numaranızı ve ödeme bilgilerinizi girdikten sonra ödeme işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 3. Telefonun NFC özelliği: Telefona kartı okutarak ödeme sistemine girebilir ve bilgilerinizi yazdıktan sonra kartınıza para yükleyebilirsiniz.
 4. Kart yükleme merkezleri: Merkezi yerlerde ve toplu taşıma duraklarının çevrelerindeki kart yükleme merkezlerine bizzat giderek bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.

Sonuç olarak Gaziantep Kart bakiye sorgulama ve yükleme işlemleri yukarıda anlattığımız yöntemlerle kolayca yapılmaktadır. Saydığımız yöntemler son derece pratik ve hızlı olup sorun yaşamamanız için en güvenilir yöntemlerdir.