İstanbul Arnavutköy imar sorgulama belediyenin sitesinden ya da E-Devlet üzerinden yapılır. Tayakadın, Haraççı, Taşoluk, Sazlıbosna, Çilingir Köyü, Hacımaşlı, İmrahor ve Baklalı Köyü gibi yerlerdeki arsaların ne şekilde ne vasıl kullanabileceğini Arnavutköy Belediyesi imar sorgulama yaparak ya da e-Devlet sistemine girerek öğrenebilirsiniz.

Arnavutköy imar sorgulama

ARNAVUTKÖY İMAR ÖĞNENME

Arnavutköy arsa imar sorgulama için sırayla şu adımları takip edin;

 • Öncelikle arnavutkoy.bel.tr/imar-durumu adresine girin.
 • Daha sonra arama kısmından parsel ile ya da adres ile arama yapabilirsiniz.
 • Parsel ile arama yapmak için ada numarası, parsel numarası ya da mahalle ile Arnavutköy imar sorgu Örneğin arama kısmına “129 2 Boluca” yazıp arattığınızda, o bölgeye ait pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.
 • Adres ile arama yapmak için mahalle, cadde, sokak ve kapı numarası ile işlem yapabilirsiniz. Örneğin arama kısmına “Yusufeli No: 15” yazarak arattığınızda karşınıza o adresle ilgili çok sayıda bilgi çıkacaktır.

Adresle ya da parsel ile arama yaparken karşınıza 3 seçenek çıkacaktır. Bunlar “imar durumu”, “plan notları” ve “haritada görüntüle” seçenekleridir.

 • İmar Durumu’na baktığınızda mahalle, pafta, plan adı, plan ölçeği, fonksiyon adı, kat adedi ve tasdik tarihi bilgiler görünür.
 • Plan Notları’na baktığınızda genel hükümleri, korunacak alanları, ağaçlandırılacak ekolojik açıdan ormanla bütünleştirilecek alanları, donatı alanlarını, konut alanlarını, ticaret alanlarını, içme suyu havzalarında yapılaşma ile ilgili uyulması gereken esasları ve yerleşime uygunluk gibi bilgiler görünür.
 • Haritada Görüntüle kısmına baktığınızda mahalle, yol, yol türü, kapı numarası, taşınmaz tipi, ada numarası, parsel numarası, adres kodu, yapı kodu, giriş tipi, kullanım tipi ve kayıt tarihi gibi bilgiler görünür.

E-DEVLET ARNAVUTKÖY İMAR SORGULAMA

E-Devlet üzerinden imar durumu öğrenmek için;

 • Öncelikle www.turkiye.gov.tr/arnavutkoy-belediyesi-imar-durum-sorgulama adresine girin.
 • Daha sonra adres ya da ada/parsel bilgileriyle sorgulama seçeneklerinden birini seçin.
 • Adresle arama yapmak için mahalle, cadde ve dış kapı bilgilerini girmeniz gerekir. Ada/parsel bilgileriyle arama yapmak için ada numarası, parsel numarası ve mahalle adı bilgilerini girmelisiniz.
 • İstenen bilgileri doğru bir şekilde yazdıktan sonra “Sorgula” butonuna basın.

ARNAVUTKÖY TAYAKADIN İMAR SORGULAMA

Arnavutköy Tayakadın imar durumu öğrenmek için belediyenin Arnavutköy e-İmar sitesini açın (yukarıda paylaştık adresi). Daha sonra arama kısmına Tayakadın yazın. Tayakadın Mahallesi’nde; 0 Ada için 2483, 2749, 2761 ve 884 numaralı parseller; 101 numaralı Ada’da 1, 10, 11, 101, 102, 103, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ve 112 numaralı parsellerin durumunu öğrenebilirsiniz.

Bir başka seçenek de e-Devlet sisteminden arama yapmaktır. Sisteme giriş yapmadan da Tayakadın Mahallesi imar durumuna bakabilirsiniz.

ARNAVUTKÖY HARAÇÇI İMAR SORGULAMA

Arnavutköy Haraççı Mahallesi’ndeki parsellerin durumuna bakmak için Arnavutköy imar planları ile ilgili bilgi almanız gerekir. Bunun için belediyenin e-İmar uygulamasından ya da e-Devlet sisteminden faydalanabilirsiniz.

ARNAVUTKÖY TAŞOLUK İMAR DURUMU SORGULAMA

Arnavutköy imar planı aramasıyla Taşoluk Mahallesi’ndeki adaları ve bu adalardaki parselleri görüntülersiniz. Belediyenin sitesinden ya da e-Devlet sisteminden arama yaptığınızda parsele ait hemen hemen tüm bilgiler ekranınıza gelecektir.

ARNAVUTKÖY HACIMAŞLI İMAR DURUMU - İSTANBUL

Arnavutköy Belediyesi İmar Müdürlüğü online olarak parselle ya da adresle imar durumunu öğrenmenize olanak sağlar. Hacımaşlı Mahallesi’nde 10, 106, 108, 1083, 126, 128, 136, 1442, 166, 267, 413, 436, 525, 578, 579, 66, 71 ve 981 numaralı parsellerin imar durumlarını öğrenebilirsiniz.

Aynı şekilde e-Devlet sistemi de size bu konuda yardımcı olmaktadır.

ARNAVUTKÖY İMRAHOR İMAR DURUMU 2022

İmrahor Mahallesi’nin imar durumu için e-Devlet üzerinden arama yaptığınızda 14, 17 ve 18 numaralı parsellerin bir kısmına ait alana ilişkin revizyon uygulama planı değişikliği yapıldığını görebilirsiniz. Ayrıca Bolluca Deresi ve yakın çevresiyle İmrahor Mahallesi 1/1000 ölçekli revizyon uygulamasında imar planı değişikliği yapılmıştır.

ARNAVUTKÖY SAZLIBOSNA İMARA AÇILDI MI?

Kanal İstanbul Projesi ile birlikte gündeme gelen Arnavutköy Sazlıbosna imar durumu ile ilgili en çok merak edilen konuların başında Sazlıbosna Köyü’nün hangi bölgelerinin imara açıldığıdır. Geçtiğimiz yıl 970 bin 300 metrekarelik alan imara açılmıştı. Aynı arazi kısa bir süre önce Maliye Hazinesi’ne ardından da TOKİ’ye devredilmişti. Son haberlerde ise İstanbul Arnavutköy imar durumu ile ilgili bölgenin konut – ticaret alanı ilan edildiği bilgisi var.

Arnavutköy imar durumu 2022 verilerine e-Devlet sisteminden ya da Arnavutköy Belediyesi’nin e-İmar uygulamasından bakabilirsiniz.

ARNAVUTKÖY İMAR ASKI ÖĞRENME

Arnavutköy imar askı durumunu öğrenmek için e-Devlet sisteminde https://www.turkiye.gov.tr/arnavutkoy-belediyesi-askidaki-imar-plani-sorgulama adresine bakabilirsiniz. Tablodan da görüleceği gibi Bolluca Mahallesi’nde 1, Boğazköy Mahallesi’nde 5, Taşoluk Mahallesi’nde 2, Arnavutköy Merkez’inde 11, Hadımköy Mahallesi’nde 5, Yeşilbayır’da 1, Ömerli’de 1, İmrahor’da 2 ve Haraççı’da 1 adet askıya alınmış imar planı bulunmaktadır.

E-Devlet sistemiyle belediye sınırları içerisinde bulunan ve askıya alınan imar planları görüntülenebilir.