Ankara’da şehirlerarası ulaşım için AnkaraKart olarak da bilinen EGO Kart kullanılmaktadır. 2022 Ankara Kent Kart bakiyenizi öğrenmek için kullanabileceğiniz 5 farklı yöntem vardır. Bunlar şu şekildedir;

Ankara Kart Bakiye Sorgulama

 1. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım ve bilgi sistemi
 2. Mobil uygulamalar
 3. Ankara saha ödeme cihazları
 4. Ankara üye işyerleri
 5. Çağrı merkezi

Saydığımız yöntemleri nasıl uygulayacağınızı daha detaylı görelim.

1. İNTERNETTEN EGO KART BAKİYESİ ÖĞRENME 2022 ANKARAKART

Ego Kart Bakiye Sorgulama 2022

Ego kartınızda ne kadar para olduğunu görmek için Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım ve bilgi sistemini kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler sırayla şu şekildedir;

 • Öncelikle www.ego.gov.tr/bakiye adresine girin.
 • Sayfasının ortasındaki menünden “AnkaraKart” bağlantısına tıklayın.
 • Bu aşamada arama yapabilmeniz için sisteme üye olmanız gerekir. Eğer üye değilseniz “Üye Ol” bağlantısına tıklamalı, istenen bilgileri girmeli ve kartınızı sisteme tanıtmalısınız.
 • Zaten üye iseniz bu durumda “Üye Girişi” seçeneğine tıklayın.
 • Telefon numaranızı ve şifrenizi yazarak sisteme girin.
 • Açılan sayfadan “AnkaraKart İşlemler” bağlantısını açın.
 • “Bakiye Öğrenme” seçeneğine tıklayın.
 • Gelen ekranda Ankara Kartınızda ne kadar bakiye olduğunu görebilirsiniz.

İlgili makale: İstanbul kart bakiye sorgulama 

2. MOBİL UYGULAMALARDAN EGO KART BAKİYESİ ÖĞRENME

Ego kartınızdaki tutarı cep telefonunuza yükleyeceğiniz mobil uygulamalardan öğrenebilirsiniz. Mobil uygulamalar, nerede olursanız olun hızlı bir şekilde bakiyenizi görebilmenizi sağladığı için oldukça avantajlıdırlar.

Android cihaz sahipleri Google Play’den aşağıdaki bağlantıda paylaştığımız Ego Cep’te uygulamasını indirebilirler: Android Ego Cep'te Uygulaması

iOS cihaz sahipleri ise App Store’dan aşağıdaki bağlantıda paylaştığımız Ego Cep’te uygulamasını indirebilirler: iOS Ego Cep'te Uygulaması

Her iki uygulama da Ankara Büyükşehir Belediyesi Ego Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmışlardır.

Uygulamaları cep telefonunuza yükledikten sonra kartınızı sisteme tanımlamanız gerekir. Bu işlemin ardından mobil uygulamanın ana sayfasında bakiye işlemlerini görüntüleyebilir ve Ego Cep’te Ankara Kart bakiye sorgulama yapabilirsiniz.

3. ANKARA SAHA ÖDEME CİHAZLARI YOLUYLA EGO KART BAKİYESİ ÖĞRENME

Ankara’da Smart Banko ve Aktif Banko isimlerinde saha ödeme cihazları bulunmaktadır. Bu cihazlar tüm istasyonlarda yer almaktadır. Smart Banko’lara ya da Aktif Banko’lara kartınızı okutarak anlık bakiye görüntüleme yapabilirsiniz. Bu cihazlardan tam kart alabilir ve bakiye yükleyebilirsiniz.

4. ANKARAKART ÜYE İŞYERLERİNDEN EGO KART BAKİYESİ ÖĞRENME

Ankara’daki üye iş yerlerine giderek kısa süre içinde kartınızdaki bakiyenin ne kadar olduğunu görebilirsiniz. Bu birimlere kartınızı göstererek Ego otobüs kart bakiye sorgulama yapabilirsiniz.

5.EGO ÇAĞRI MERKEZİNDEN KART BAKİYESİ ÖĞRENME 2022 (ANKARA KART BAKİYE SORGULAMA TELEFON)

Saydığımız yöntemler haricinde Ankara Kart’ınızdaki bakiyeyi öğrenmenin bir diğer yolu da çağrı merkezi hattını aramaktır. EGO Kart çağrı merkezi hattının numarası 0 850 724 80 50’dir. Ego Kart bakiye sorgulama numarasını arayarak kartınızdaki tutarı sesli bir şekilde öğrenebilirsiniz.

EGO KART BAKİYE SORGULAMA SMS

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kart bakiyesi öğrenmek için sunduğu bir kısa mesaj servisi yoktur. Bu nedenle hangi operatörü kullanıyor olursanız olun, hiçbirinden herhangi bir SMS yoluyla Ego kartınızdaki tutarı öğrenemezsiniz. Bunun yerine yukarıdaki online sorgulama yöntemlerini kullanmanızı öneririm.

ANKARA EGO KART NEREDEN ALINIR?

Ego kart alabilmek için başvurabileceğiniz yerler şu şekildedir;

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi
 • Kızılay Kart İşlem Merkezi
 • Akköprü İşlem Merkezi
 • Beşevler Kart İşlem Merkezi
 • Dikimevi Mobil İşlem Merkezi
 • Ego İşlem Merkezi

EGO ÖĞRENCİ KART NEREDEN ALINIR? ANKARA

Ego kart sahibi olmak isteyen öğrenciler yukarıda saydığımız merkezlere giderek Ankara Kart başvurusu yapabilirler. Ego öğrenci kart online başvuru işlemleri belediyenin sitesi üzerinden gerçekleştirilebilir.

Önerilen içerik: İzmirim kart eshot bakiye sorgulama 

Sonuç olarak Ankara Kart bakiyesi sorgulama yöntemleri belediyenin internet sitesi, Cep’te Ego mobil uygulamaları, saha ödeme cihazları, üye işyerleri ve çağrı merkezidir. Bu seçenekler arasından size uygun olanını kullanarak kartınızdaki bakiyeyi görebilirsiniz.