Akbank limit sorgulama işlemleri altı farklı şekilde yapılabilir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Telefonla
  • Şubeye giderek
  • ATM’lere giderek
  • İnternet bankacılığı
  • Mobil bankacılık
  • SMS

Limitinizin ne kadar olduğunu öğrenmenin bir diğer yolu da aylık olarak mailinize ya da adresinize gelen hesap özetleridir.

TELEFONLA AKBANK LİMİT SORGULAMA

akbank limit sorgulama

Kredi kartı, Neo Kart ya da Axess kartların limitini telefonla öğrenmek için 444 25 25 numaralı hattı arayabilirsiniz. Bu hat 7 gün 24 saat açıktır. Hesap gerektiren işlemler dışında tüm Akbank kart limit sorgulamalarında 444 25 25 numaralı Akbank Müşteri İletişim Merkezi’nden bilgi alabilirsiniz.

Tüm sorgulamalara sorgulamauzmani.com ana sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

ŞUBEDEN AKBANK LİMİT SORGULAMA

Kimliğinizle birlikte Akbank şubelerinden herhangi birine mesai saatleri içinde gittiğinizde, limit öğrenme, limit artırma ya da limit düşürme gibi işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

ATM’DEN AKBANK LİMİT ÖĞRENME

Akbank kredi kartı ya da Neo Kart limitlerinizi sorgulamak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de Akbank ATM’leridir. Her ilçede en az bir tane olacak şekilde kullanıma hazır olan ATM’lerden birine giderek kartlı ya da kartsız olarak merak ettiğiniz limit bilgilerini öğrenebilirsiniz.

İNTERNET BANKACILIĞI AKBANK LİMİT SORGULAMA

İnternet bankacılığını kullanmak için öncelikle akbank.com.tr adresine girmeniz gerekir. Ardından Bireysel Bankacılığı seçmeli ve sisteme giriş yapmalısınız. Kimlik numaranız / müşteri numaranız ve şifrenizle sisteme girdikten sonra cep telefonunuza gelen onay kodunu ekrandaki kutucuğa yazıp sistemi açabilirsiniz.

Sisteme girdikten sonra Kartlarım sekmesine tıklamalı ve kart seçiminizi yapmalısınız. Ardından karta ait tüm limit bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

MOBİL BANKACILIK AKBANK LİMİT ÖĞRENME

Akbank Axess, Neo Kart ya da kredi kartı limit sorgulamalarını mobilden de kolayca yapabilirsiniz. Bunun için bankanın mobil uygulamasını indirmeniz gerekir. Telefonunuzun işletim sistemine göre App Store ya da Google Play’den Akbank Direkt Mobil uygulamasını indirin, kimliğinizi doğrulayarak sisteme giriş yapın ve aynı internet bankacılığında olduğu gibi kartlarım menüsünden limit bilgilerinize ulaşın.

Akbank müşterilerinin hızlı ve pratik olması sayesinde en çok tercih edilen bilgi alma biçimi mobil uygulamadır. İnternet bağlantınızın olduğu her yerde ve her zaman dilediğiniz sorgulamaları cep telefonunuzdan yapabilirsiniz.

AKBANK SMS LİMİT SORGULAMA

Akbank müşterileri SMS yoluyla da limit bilgilerine ulaşabilirler. Bunun için “LIMIT (boşluk) kartın son 4 hanesi” yazıp 4566’ya gönderilmesi yeterlidir. Kısa mesajla limit artırım talebinde bulunmak istiyorsanız “LIMIT (boşluk) kartın son 4 hanesi (boşluk) aylık net gelir (boşluk) istenilen limit” yazmanız gerekir. Örnek sorgu şu şekildedir: “LIMIT 1234 2200 4000”. Burada 1234 kartın son 4 rakamı, 2200 aylık net gelir ve 4000 de istenilen limit tutarıdır.

Sonuç olarak Akbank kartlarınıza ait limitlerin ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız telefonla 444 25 25’i arayabilir, banka şubesine gidebilir, ATM’leri kullanabilir, internet bankacılığına giriş yapabilir, mobil uygulamaları indirebilir ya da SMS gönderebilirsiniz.