İnternetten ya da mağazalardan satın aldığınız Adidas markalı spor ayakkabı, eşofman, tayt ya da parfüm gibi ürünlerin orijinal olup olmadığını barkod numarasını sorgulatarak öğrenebilirsiniz.

Adidas Orjinallik Sorgulama

ADİDAS ORJİNAL OLUP OLMADIĞINI NASIL ANLARIZ?

 1. Bunun için kullanabileceğiniz siteler şunlardır;

  1. Gepir.org
  2. checkcosmetic.net

Gepir. org sitesinden Adidas ürünlerin orijinalliğine bakma

Adidas orjinallik sorgulama Gtin numarasıyla şu şekilde yapılır;

 • Öncelikle https://gepir.org.tr/GTINArama adresine girin.
 • Ürünün barkod (Gtin) numarasını yazın.
 • “Ben Robot Değilim” kısmını işaretleyip “Ara” butonuna basın.
 1. Checkcosmetic sitesinden Adidas ürünlerin orijinalliğini kontrol etme

Bu sitede Adidas markalı kozmetik ürünlerinizle ilgili arama yapabilirsiniz. Adidas orjinallik sorgulama barkod ile şu şekilde yapılır;

 • Öncelikle https://checkcosmetic.net/ adresine girin.
 • “Select Brand” yazan kısımdan Adidas markasını seçin.
 • “Enter Code” yazan yere ürünün barkod numarasını yazın.
 • “Calculate” butonuna basın.

ADİDAS SPOR AYAKKABI ORJİNALLİK SORGULAMA

Adidas ayakkabının sahte olup olmadığını anlamak için seri numarasına bakabilirsiniz.

Adidas seri no nerede yazar? Ayakkabılarda seri numarası dilin altında yazar. Bu kısımda hem ürün bilgisi hem de seri numarası bulunur. Eğer iki çifte de aynı seri numarası varsa o ayakkabının sahte olma ihtimali çok fazladır. Orijinal Adidas ayakkabıların sağ ve sol çiftlerindeki seri numaraları farklıdır. Adidas Superstar orjinallik sorgulama için seri numaralarını karşılaştırabilirsiniz. Adidas Runfalcon orijinallik sorgulama için de aynı yöntemi deneyebilirsiniz.

ADİDAS EŞOFMAN ORJİNALLİK SORGULAMA

Giysilerde seri numarası kıyafetin iç kısmındaki etikette yazmaktadır. Adidas eşofmanların iç kısımlarındaki seri numarasını gepir.org sitesinin paylaştığımız sayfasına yazarak ürünün sahteliğini araştırabilirsiniz.

Adidas markasının orijinal eşofmanlarında dikiş sıklığı yoğundur. Bu detaya dikkat ederek de ürünün sahteliği hakkında fikir edinebilirsiniz.

ADİDAS ORJİNAL ÜRÜN SORGULAMA

Adidas ürünlerinin sahteliğini araştırmak son derece basittir. Örneğin Adidas Grand Court orjinallik sorgulama yaparken ayakkabı kutusundaki ve ayakkabı üzerindeki etiketleri karşılaştırabilir ya da ayakkabının dilinin altındaki seri numaralarını iki çiftte de kontrol edebilirsiniz. Seri numaralarının aynı olması ürünlerin sahte olduğunu gösterir.

ADİDAS ÜRÜN BARKOD SERİ NO SORGULA

Adidas markalı ürünlerin sahteliğini kontrol etmek için barkod ya da seri numarasını internetten aratmak dışında yapabileceğiniz başka şeyler de vardır. Mesela Adidas çağrı merkezini arayabilir ve elinizdeki ürünle ilgili merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Hattaki yetkililer size ürünle ilgili detaylı bilgi verecektir.