Adalet Kart Sorgulama

Adalet Kart sorgulamaları adaletkart.com/sorgulama adresinden sorgulanabilir. Ekrandaki kutucuğa T.C. kimlik numaranızı yazdıktan sonra “Sorgulama” butonuna basmanız yeterlidir. Başvuru durumunuzla ilgili bilgilere bu sorgulama sayesinde ulaşabilirsiniz.

Başvuruların merkeze ulaşması, değerlendirilmesi ve sonuçlanmasından sonra kartınız en kısa süre içinde size teslim edilecektir.

ADALET KART NEDİR?

Adalet Kart, Adalet Bakanlığı ve HSK bünyesindeki personellere verilen ve pek çok avantajı olan bir karttır. Alışverişlerde, yakıt alımlarında ve anlaşmalı kurumlarda indirimler sağlayan Adalet Kart’ın basımı ve dağıtımı, eskiden Türk Elektronik Para A.Ş. ve ATGV (Adalet Teşkilatı Güçlendirme Vakfı) tarafından yapılıyordu.

Sponsorluğunu Denizbank’ın üstlendiği Adalet Kartların kalitesinin beklenenin altında olması, çiplerinin sürekli düşmesi ve gerek kart değişimi gerekse yeni kart gönderimi sırasında gecikmelere yol açması sebebiyle kartın basım ve dağıtımı ile ilgili yeni anlaşmalar yapıldı.

ADALET KART NE ZAMAN GELİR?

2020 itibari ile Adalet Kartın basımı ve dağıtımı Vakıflar Bankası ve Türk Elektronik Para A.Ş. tarafından yapılmaya başlandı. Buna göre yeni kartların, başvuru tarihinden itibaren 1 – 2 ay içinde basılması ve gönderilmesi kararlaştırıldı.

Adalet Kart’a ilk çıktığı dönemlerde çok fazla talep gelmiştir. Yaşanan yoğunluk sebebiyle kartların gönderilmesi bazı yerlerde birkaç ayı bazı yerlerde ise 1 – 2 yılı bulmuştur. Ancak şu an en geç 1,5 ay gibi kısa bir süre içinde kartlar sahiplerine ulaştırılıyor.

ADALET KART’IN AVANTAJLARI NELERDİR?

  • Tüm bankaların ATM’lerinde ve POS cihazlarında, mağazalarda ve internetten yapılan alışverişlerde kullanılabilir.
  • Mobil uygulaması ve internet şubesi sayesinde telefondan para yükleme, para transferi ve diğer tüm işlemler yapılabilir.
  • Tüm bankaların ATM’lerinden, banka hesaplarından ve kredi kartlarından Adalet Kart’a para yüklenebilir ve para çekilebilir.
  • Anlaşmalı kurumlardan indirimli alışveriş yapılabilir.
  • Elektrik, su, doğalgaz ve telefon faturalarınızı Adalet Kart ile ödeyebilirsiniz.
  • İnternetten güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.
  • BKM Express uygulamasının sunduğu indirimlerden faydalanabilirsiniz.
  • Kart ücreti ödemeden Adalet Kart sahibi olabilirsiniz. Ayrıca kart aidatı da vermezsiniz. Ödeme ve harcamalarda hesap işletim ücreti yoktur.
  • Görevli bulunduğunuz alanlara Adalet Kart’ınızla geçiş yapabilir, yemekhanelerde ve lojmanlarda nakit taşımaya gerek duymazsınız.
  • İsterseniz Aile Kart çıkararak aynı avantajlardan ailenizin de yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

ADALET KART OPET ANLAŞMASI

Opet istasyonlarının tümünde Otobil anahtarlık sayesinde araçtan inmeden indirimli akaryakıt alabilirsiniz. Adalet Kart’ınızdaki bakiye ile 20 TL’ye Otobil anahtarlık alabilir ve aldığınız akaryakıt tutarı 1000 TL’ye ulaştığında kart bedeli size geri ödenir.

Yakıt Kart sahipleri de isterlerse Opet Otobil başvurusu yapabilir ya da Yakıt Kart ile Opet istasyonlarından indirimli akaryakıt satın alabilirsiniz.

ADALET KART BÜROSU İLETİŞİM

Adalet Kart Aile Kart başvurusu için ve diğer tüm işlemleriniz için 0850 988 88 88 ya da 0850 455 88 75 numaralı destek hatlarını arayabilirsiniz.

Adalet kart internet şubeye ise isube.param.com.tr/Param bağlantı adresinden ulaşabilirsiniz. Sisteme kart numaranızla ya da T.C. kimlik numaranızla giriş yapabilirsiniz.

Sonuç olarak başvuru durumunuzu online olarak ya da telefonla sorgulayabilirsiniz. Yeni başvurular en geç iki ay içinde incelenip kartlar adreslere teslim edilmektedir.